Rozrywka na samotne wieczory

688

Zdarzają się dni, kiedy potrzebujemy samotności.  Spokój i cisza raz na jakiś czas przydadzą się każdemu. Można wówczas odpocząć i spędzić kilka chwil z samym sobą. Nie wszyscy przepadają jednak za brakiem towarzystwa, inni zwyczajnie zaczynają wówczas popadać w monotonię. Jakie są sposoby na odpędzenie nudy? Przedstawiamy kilka propozycji na rozrywkę, którą można się cieszyć nawet w pojedynkę.

Dobra książka lub film

Statystyki alarmują, że Polacy czytają coraz mniej. Ta wiadomość nie należy do pozytywnych, ponieważ czytanie pomaga rozwijać nie tylko wyobraźnie, ale i słownictwo oraz wiedzę ogólną. Nic tak nie relaksuje jak wieczór z książką. Osoby, które nie są się jednak w stanie przekonać do tej formy spędzania czasu, mogą postawić na nastrojowy film. Wystarczy przygotować ulubione przekąski i wybrać coś z długiej listy naszego ulubionego gatunku filmowego.

Gry karciane- pasjans

Większość gier karcianych wymaga zaangażowania przynajmniej jednej dodatkowej osoby. Takiej konieczności nie ma jednak w przypadku pasjansa. Dawniej był on niezwykle popularny, warto więc się z nim zapoznać. Obecnie mamy do dyspozycji mnóstwo jego odmian, jedną z nich jest pasjans pająk. W rozgrywce nie przeszkadza nawet fizyczny brak kart, wystarczy skorzystać ze strony http://www.pasjans.pl/gry/pasjans-pajak Ułożenie wszystkich kart daje ogromną satysfakcję.

Puzzle nie tylko dla dzieci

Puzzle rozwijają spostrzegawczość i cierpliwość. To doskonały sposób na spędzenie kilku godzin dla osób, które cenią  spokój. Dla dorosłych przeznaczone są zwłaszcza te zawierające 700 elementów wzwyż. Największym zainteresowaniem cieszą się puzzle 1000 elementów lecz nie każdy poradzi sobie z takim wyzwaniem. Spróbuj, może akurat Ty dasz sobie radę. Przy takiej ilości elementów na pewno przyda się kilka, a nawet kilkanaście wolnych godzin.

Łamigłówki typu sudoku

Sudoku to jedna z najbardziej znanych łamigłówek, która na pozór wydaje się być banalnie prosta. Problemy zaczynają się dopiero, gdy zaczynamy ją rozwiązywać. Ustawienie wszystkich liczb w takie kolejności, aby się nie powtarzały w żadnym pionie ani poziomie, to nie lada trud. Z pewnością będzie jednak wykonalne, jedyne co będzie nam potrzebne, to odrobina wolnego czasu i cierpliwości.

Do It Yourself
Wszelkiego rodzaju rzeczy typu „zrób to sam” zyskały ostatnimi czasy bardzo dużą popularność. Mowa nie tylko o wyszywaniu czy szyciu. Dobrym pomysłem może być m.in. odnowienie mebli, niektóre z nich będą potrzebować tylko nowej warstwy farby w modnym kolorze. Własnoręcznie możemy wykonać również ciekawe ozdoby, jak chociażby ramki na zdjęcia, doniczki, plannery i wiele innych. W każdym z nas kryje się kreatywność, wystarczy wydobyć ją na światło dzienne. Zazwyczaj wymagają one zdolności manualnych lecz nawet osoby nie posiadające wielkiego talentu, z niektórymi zadaniami powinny sobie dobrze poradzić.

Samotny wieczór nie musi oznaczać kolejnych godzin straconych na bezczynności. Jest przecież tak wiele rzeczy, których warto się podjąć. Do powyższej listy dopisać da się o wiele więcej. Co znalazłoby się na Waszej?