Jak właściwie wybrać fotelik samochodowy?

800

Fotelik samochodowy to niezbędny artykuł wśród wielu, które dziecko potrzebuje. Fotelik wymagany jest podczas jazdy samochodem zgodnie z aktualnymi przepisami drogowymi, obowiązującymi od wielu lat. Chcąc wybrać ten najodpowiedniejszy fotelik samochodowy, warto najpierw sprawdzić, jakimi cechami odznacza się fotelik, jak wypadł w testach dotyczących bezpieczeństwa. Im więcej gwiazdek dany fotelik otrzymał, tym pewniejsze, że fotelik jest wart zainteresowania.

Podejmując decyzję dotyczącą fotelika samochodowego należy także ocenić jego stabilność, czy nie chwieje się na boki, nawet po zapięciu pasem samochodowym. Ważne są również boczne zabezpieczenia, regulowane pasy bezpieczeństwa i siedzisko. Fotelik musi być dopasowany do wieku i wagi dziecka. Warto wybrać najbezpieczniejszy fotelik z wielu dostępnych na rynku, dlatego przy wyborze ważny jest rozsądek oraz skrupulatność.

Fotelik Axkid DuoFix, to fotelik przeznaczony dla dzieci od 9-25 kg. Jest to jeden z najnowocześniejszych fotelików samochodowych, dostępnych na rynku. Fotelik ten można montować w samochodzie przodem lub tyłem do kierunku jazdy za pomocą systemu ISOFIX lub 3-punktowego pasa bezpieczeństwa. Zastosowane w foteliku innowacyjne systemy rozwiązań, dotyczące stabilności oraz bezpieczeństwa są dodatkowym atutem nowoczesnego fotelika Axkid DuoFix. Fotelik ten spełnia europejskie normy dotyczące bezpieczeństwa ECE R44/04, bezsprzecznie został więc dopuszczony do sprzedaży.

Największą zaletą fotelika Axkid DuoFix jest jego stabilność, którą uzyskuje się poprzez system ISOFIX w połączeniu z wydłużoną nogą podpierającą. Ta specjalna zewnętrzna podpórka zapewnia dodatkowe podparcie, dzięki któremu fotelik wydaje się wręcz nieruchomy w czasie jazdy samochodem. Dzięki tej nodze fotelik DuoFix pasuje niemalże do każdego samochodu, jest ona długa oraz regulowana.

Każdy samochód wyposażony jest w inne oparcia siedzenia, fotelik ten idealnie wpasowuje się do samochodu dzięki 3 kątom nachylenia, które można dopasować do wszystkich rodzajów samochodów. Kolejną zaletą fotelika Axkid DuoFix jest użyty system bezpieczeństwa w postaci wydłużonych ścian bocznych, które również wpłyną na komfort jazdy dziecka w samochodzie.