II LO gospodarzem turnieju finałowego gimnazjady!

830

W piątek 18 maja 2018 roku na szkolnym boisku przy II LO odbył się finałowy turniej Gimnazjady w Piłce Nożnej Dziewcząt 2018 o Puchar Starosty Tomaszowskiego. W zażartej rywalizacji udział wzięły cztery drużyny – każda z innej placówki oświatowej. Dwie z nich – ZSP nr 9 i ZSP nr 10 – reprezentowały Tomaszów. Stawkę uzupełniły ekipy z Będkowa i Budziszewic.

Rywalizacja nie zawiodła naszych oczekiwań. Ostatecznie po zaciętych zmaganiach złote medale odebrały zawodniczki ZSP nr 10 prowadzone przez pana Wiesława Żmudę. W finale ich wyższość uznać musiały zawodniczki z Będkowa. Brązowe krążki powędrowały do piłkarek z Budziszewic, a stawkę uzupełniły również prezentujące wysoki poziom reprezentantki ZSP nr 9.

Poza medalami dodatkowym smaczkiem turnieju był wybór MVP. Została nią Maria Murawska z ZSP nr 10, która otrzymała wspaniałą statuetkę. Ceremonię otwarcia i zamknięcia rozgrywek przeprowadzili pan Tomasz Węgrzynowski, dyrektor II LO, a także pan Leszek Dąbrowski, Prezes Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego. Organizatorzy zadbali o iście profesjonalną oprawę turnieju. W rolę sędziego wcielił się pan Marcin Lusek – od wielu lat związany z Lechią Tomaszów Mazowiecki, były obrońca pierwszej drużyny tomaszowskiej ekipy.

Na zakończenie imprezy organizatorom, zawodniczkom oraz trenerom podziękowała pani Barbara Robak, członkini zarządu Starostwa Powiatowego. Podkreśliła, że bardzo cieszy ją fakt rywalizacji w duchu fair play i ma nadzieję, że nie był to ostatni turniej tego typu, który odbył się w naszym mieście. Rozgrywki sportowe od zawsze potrafią integrować, a do tego promują zdrowy styl życia. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zawody, w których będziemy mogli podziwiać utalentowaną młodzież z powiatu tomaszowskiego!

Źródło: II LO im. Stefana Żeromskiego