Podsumowanie sezonu na Widzewie

760
W poniedziałek odbyła się konferencja prasowa podsumowująca sezon 2017/2018. Trener Radosław Mroczkowski przedstawił także plan przygotowań do kolejnych rozgrywek.

W konferencji prasowej udział wzięli prezes Przemysław Klementowski, trener Radosław Mroczkowski oraz Marcin Kozłowski i Dario Kristo. – Dziękuję wszystkim kibicom, którzy są z klubem na dobre i złe. Dziękuję trenerowi, że w trudnym momencie objął zespół i wywalczył awans. Dziękuję wszystkim sponsorom, poprzedniemu sztabowi, trenerom Franciszkowi Smudzie i Przemysławowi Cecherzowi, a także Michałowi Sapocie. To był awans wywalczony z trudem, ale udało się. To kolejny krok w drodze do ekstraklasy – powiedział prezes Przemysław Klementowski.

Widziałem, ile osób było zaangażowanych w spotkanie z Sokołem. Dziękuję kibicom, bo ich wsparcie było dla nas bezcenne. To był trudny tydzień, ale cieszę się, że zespół, który miał tak duże ciśnienie potrafił się skoncentrować. Jesteśmy w II lidze, przed nami kolejny etap w powrocie do ekstraklasy. Musimy oczywiście zachować chłodne głowy i dobrze się do tego sezonu przygotować – stwierdził trener Mroczkowski.

Jako zawodnicy chcielibyśmy podziękować byłemu i obecnemu sztabowi, kibicom, którzy wspierali nas zarówno w meczach domowych, jak i wyjazdowych. Dziękujemy zarządowi i prezesowi Klementowskiemu, bo przez cały sezon nie brakowało nam niczego – mówił Marcin Kozłowski. – Dziękuję też wszystkim pracownikom klubu, awans jest wspólnym sukcesem całego środowiska. Miałem nadzieję, że uda się awansować wcześniej, ale Lechia Tomaszów Mazowiecki była trudnym rywalem, który przez cały sezon dotrzymywał nam kroku – dodał Dario Kristo.

Jeśli chodzi o przygotowania do nowego sezonu, ruszą one 28 czerwca popołudniu. W kolejnych dniach odbędą się badania i testy. 1 lipca zespół rozegra pierwszy sparing w Chorzowie, a stamtąd pojedzie prosto na obóz do Opalenicy. Tam odbędą się kolejne dwa mecz kontrolne (4 oraz 7 lipca). 9 lipca drużyna wróci do Łodzi, pięć dni później zagra sparing z GKS-em Katowice, który będzie połączony z prezentacją zespołu.

Jeśli chodzi o sprawy personalne, po urlopach zarząd będzie rozmawiał z Maciejem Humerskim o przedłużeniu kontraktu. – Mam obietnicę prezesa Cezarego Kuleszy, że wypożyczy nam na kolejny sezon Marcina Pigiela – dodał prezes Klementowski. Odnośnie transferów oraz ostatecznego kształtu sztabu szkoleniowego decydujące będzie zdanie Radosława Mroczkowskiego. 30 czerwca kończy się umowa Zbigniewa Małkowskiego. Trenerem bramkarzy zostanie Andrzej Woźniak. Trener Mroczkowski widzi również miejsce w sztabie dla asystenta-analityka.

25 czerwca ruszy sprzedaż karnetów na nowy sezon. Będą to wyłącznie karnety całosezonowe. Ich ceny będą wyższe o 10-15%, przy czym pojawi się możliwość rozłożenia płatności na raty.

 Źródło: www.widzew.com