Reprezentacja wraca do Serca Łodzi!

529
6 września reprezentacja Polski U20 podejmie rówieśników z Włoch na stadionie Widzewa.

Będzie to jeden z etapów przygotowań do przyszłorocznych mistrzostw świata U20, które odbędą się w Polsce. Podczas „małego mundialu” na stadionie Widzewa będzie grała reprezentacja Polski. Tu zostaną rozegrane mecze otwarcia i finał.

–  To dowód wielkiego zaufania, jakim obdarzyła nas FIFA, czyli największa organizacja futbolu na świecie. Jesteśmy dla całej społeczności piłkarskiej na naszym globie wiarygodnym i sprawdzonym partnerem. Po zorganizowanych przez nas finałach UEFA Euro 2012, UEFA EURO U21 Polska 2017, finale Ligi Europy w 2015 roku czas na kolejny sprawdzian, któremu jako federacja i kraj podołamy. Tym bardziej że finały te odbędą się w roku stulecia powstania Polskiego Związku Piłki Nożnej- mówił w marcu prezes PZPN-u Zbigniew Boniek.

Najpierw jednak – 6 września przy al. Piłsudskiego 138 Polska U20 zagra towarzysko z Włochami.

W październiku 2017 r. na stadionie Widzewa reprezentacja U21 zremisowała 3:3 z Finlandią. Działacze PZPN-u byli zadowoleni z oprawy spotkania, bo łódzcy kibice tłumnie przybyli na mecz i dopingowali młodych Polaków. Najbliższa okazja – już 6 września 2018 roku.

Źródło: www.widzew.com