Chcesz mieć wyższą emeryturę? Zadzwoń do nas i sprawdź co zrobić!

339

Jeśli dostałeś list z ZUS z prognozą Twojej przyszłej emerytury, nie jesteś z niej zadowolony i chciałbyś wiedzieć jak została wyliczona oraz co zrobić żeby Twoja emerytura była wyższa, zadzwoń do nas. Nasi konsultanci powiedzą Ci od czego zależy wysokość emerytury i co zrobić by była wyższa.

 Każdy z Oddziałów ZUS na terenie województwa łódzkiego, zaprasza na telefoniczny dyżur ekspertów, którzy w czwartek 9 sierpnia w godzinach od 10:00 do 12:00 będą czekali na telefony od zainteresowanych swą przyszłą emeryturą klientów.

I Oddział ZUS w Łodzi

 Nasi konsultanci będą dyżurowali przy telefonie pod numerem: 42 638 28 00 oraz 42 638 26 06.

II Oddział ZUS w Łodzi

 Zapraszamy do zadawania pytań pod numerem telefonu: 43 823 32 63.

Oddział ZUS w Tomaszowie Mazowieckim

 Pytania prosimy kierować pod numer telefonu: 44 726 36 00 wew. 401.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych kończy wysyłkę listów do ponad 2 mln mieszkańców województwa łódzkiego. W całym kraju przesyłki zostały wysłane do 19 mln Polaków, którzy mają na koncie emerytalnym w ZUS zapisany choćby jeden grosz.

Obok informacji o stanie składek na koncie emerytalnym, w liście  można znaleźć też informacje o prognozowanej wysokości emerytury. Kwota ta może być niższa od podawanej w ubiegłym roku. Powodem zmiany wysokości jest obniżenie wieku emerytalnego, co za tym idzie sposobu obliczenia wysokości prognozowanego świadczenia.

Jeżeli chcesz wiedzieć co ma wpływ na wysokość Twojej emerytury, co uwzględnia się przy obliczaniu prognozowanego świadczenia a jakie zmienne nie są brane pod uwagę? Zadzwoń w czwartek do naszych ekspertów. Powiemy co zrobić by Twoja emerytura była wyższa.

 

 

Monika Kiełczyńska

Regionalny rzecznik prasowy ZUS

woj. łódzkiego