Nie do Lechii, a do Sokoła wypożyczony Michał Miller

992
Najbliższy sezon 27-letni napastnik Widzewa spędzi w Sokole Aleksandrów Łódzki.

Michał Miller trafił do trzeciej obecnie drużyny grupy pierwszej III ligi na zasadzie rocznego wypożyczenia. Widzew zastrzegł sobie jednak możliwość powrotu zawodnika do macierzystego klubu w przerwie zimowej.

27-letni piłkarz do zespołu z al. Piłsudskiego 138 trafił przed startem poprzedniego sezonu, jako czołowy strzelec trzeciej ligi. W sezonie, w którym Widzew ostatecznie wywalczył awans do II ligi, wystąpił w 31 meczach o punkty, 19 razy wychodząc na boisko w pierwszym składzie. Zdobył w tym czasie trzy bramki, w tym jedną wyjątkowej urody (zapamiętaną również z uwagi na niepowtarzalną „cieszynkę”) bezpośrednio z rzutu wolnego w starciu z… Sokołem Aleksandrów Łódzki. Zanotował też kilka ważnych asyst.

W bieżących rozgrywkach, już na drugoligowym froncie, zagrał w pięciu meczach, dwa razy od pierwszej minuty. Kolejne szanse gry dostanie już w Sokole, gdzie trenerem został Sławomir Majak – były znakomity zawodnik Widzewa, ale również opiekun Millera w zespole Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie. Właśnie pod jego wodzą doświadczony napastnik pierwszy raz wygrał III ligę – w sezonie 2016/2017, w pokonanym polu pozostawiając właśnie Widzew. W Aleksandrowie Łódzkim Miller stanie przed niepowtarzalną szansą wygrania III ligi trzeci raz z rzędu!

Źródło: www.widzew.com