Narodowe czytanie 2018! – zaproszenie

1934

Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza do wspólnego czytania „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego w ramach ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie 2018”, które odbędzie się 8 września 2018 roku.

W godzinach od 10:00 do 13:00  w galerii i sali koncertowej MCK przy Pl. T. Kościuszki 18. Sale zabytkowej kamienicy rodziny Knothe, stworzą niepowtarzalny klimat polskiego dworku w Nawłoci. W czytaniu wezmą udział znani tomaszowianie, przedstawiciele władz miasta i powiatu, czytelnicy, bibliotekarze oraz uczniowie II LO im. Stefana Żeromskiego.

Czytanie „Przedwiośnia” wspaniale wpisuje się w jubileusz 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Autor, napisał swoją ostatnia powieść pod wrażeniem pierwszego entuzjazmu i doświadczeń rodaków sprzed wieku. Pokazał w niej wszystko to co kłębiło się w duszach ówczesnych Polaków. Wspólna lektura tej właśnie książki zbliży nas do wydarzeń sprzed stu lat; będzie nie tylko promocją czytelnictwa ale także formą uczczenia jubileuszu oraz inspiracją do debaty o sprawach Ojczyzny.

Nasze spotkanie wzbogaci projekcja fragmentów filmu „Przedwiośnie” z 2001 r. w reżyserii Filipa Bajona.

Adres strony do pobrania tekstu „Przedwiośnia” w adaptacji do Narodowego Czytania 2018: http://www.prezydent.pl/kancelaria/narodowe-czytanie/narodowe-czytanie-2018/adaptacja-przedwiosnia/

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim