Robot do sprzątania – skuteczne utrzymanie czystości

1224

Innowacyjne urządzenia bezprzewodowe do odkurzenia i czyszczenia podłóg wyposażono w szereg użytecznych funkcji i systemów umożliwiających szybkie i sprawne, a przede wszystkim funkcjonalne czyszczenie powierzchni. Odkurzacze automatyczne są bezprzewodowe i pracują samodzielnie po włączeniu, idealnie odkurzając twarde podłogi.

Innowacyjne odkurzacze – zdalnie sterowane

Odkurzacze najnowszej generacji przeznaczone do samodzielnego sprzątania to w rezultacie roboty wyposażone w moduł Wi-Fi. Włącza się je przez specjalną aplikację, dzięki której możemy sterować urządzeniem z dowolnego miejsca. Odkurzacz może sprzątać pomieszczenia zgodnie z określonym wcześniej harmonogramem.

Cechy funkcjonalne odkurzaczy bezprzewodowych

Nowoczesne urządzenia sprzątające to wielofunkcyjne roboty. Zostały zaprojektowane do czyszczenia i odkurzania różnych rodzajów powierzchni. Odkurzacz automatyczny zapewnia bardzo dokładne czyszczenie podłóg i staranne usunięcie kurzu. To poręczne urządzenia – łatwo przesuwa się po podłodze niezależnie od powierzchni, bez trudu czyszcząc podłogi drewniane, kamienne, powierzchnie z płytek ceramicznych, a także podłogi z paneli laminowanych i innych tworzyw.

Budowa robota do odkurzania
Automatyczny odkurzacz bezprzewodowy jest bardzo lekki i ma kompaktową budowę. Jego kształt pozwala mu dotrzeć do wszelkich zakamarków i starannie wyczyścić je z kurzu i pyłu. Najważniejszym elementem robota jest silnik, od którego zależy skuteczność pracy urządzenia oraz jego głośność. Obecnie wykorzystuje się wysokiej jakości silniki, które zapewniają długą żywotność i pozwalają na ciągłą pracę urządzenia do godziny. Regulowana głowica czyszcząca, wyposażona w solidne szczotki, automatycznie dostosowuje się do typu podłogi.

Zaawansowany mechanizm odkurzania
Każdy robot sprzątający posiada skuteczny, kilkuetapowy system sprzątania, który umożliwia zastosowanie kombinacji funkcji wyciągania, a następnie zbierania i zasysania, dzięki czemu idealnie zbiera nieczystości. System jezdny robota odkurzającego pozwala na jego wygodną obsługę, a specjalny system umożliwia bezkolizyjne sprzątanie nawet między meblami i innymi sprzętami ustawionymi na podłodze. Niektóre odkurzacze bez trudu pokonują progi o wysokości 2,2 cm, swobodnie przejeżdżając pomiędzy pomieszczeniami.

Automatyczne ładowanie
Po każdym cyklu sprzątania robot wraca do stacji dokującej, aby uruchomić system ładowania. Po naładowaniu odkurzacz jest ponownie gotowy do pracy. Maksymalny czas ciągłej pracy odkurzacza zależy od rodzaju akumulatora, który został w nim zamontowany.

Rozwiązanie dla alergików i miłośników zwierząt
Odkurzacze bezprzewodowe doskonale sprawdzają się w mieszkaniach, gdzie mieszkają osoby z alergiami oraz w domach ze zwierzętami. Przykładowo innowacyjny iRobot usunie kurz wraz z pyłkami i roztoczami. Umożliwia to bardzo wydajny filtr, który wyłapuje do 99% alergenów, pyłków i cząstek do 10 μm. Z kolei hybrydowy robot Mamibot Prevac pozwala na podwójne odkurzanie w ciągu dnia dzięki funkcji Full-Go.

Technologia wykrywania brudu
Specjalnie opracowana funkcja Dirt Detect pozwala na bardziej efektywne sprzątanie. Czujniki wykrywają powierzchnie mocno zabrudzone i robot koncentruje się na dokładnym usunięciu brudu z tych miejsc. Robot odkurzający usuwa kurz, okruchy, pył i piasek, nie pozostawiając przykrego zapachu w pomieszczeniach, w których pracuje.