Spotkanie z Kazimierzem Szymeczko

1006

27 września w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyło się spotkanie z Pisarzem dla dzieci i młodzieży p. Kazimierzem Szymeczko.

Kazimierz Szymeczko

Ukończył filozofię na Uniwersytecie Śląskim. Laureat międzynarodowego konkursu literackiego Uwierz w siłę wyobraźni. Jego powieść dla młodzieży Czworo i kości otrzymała nominację do nagrody Książka Roku 2011. Pisarz został uhonorowany tytułem Ambasador Polszczyzny Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej.

Z okazji ogólnopolskiego dnia głośnego czytania 27 września br. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyło się spotkanie autorskie z Kazimierzem Szymeczko pn. „Zdarzyło się w Polsce…”, pisarzem książek dla dzieci i młodzieży. Autor wielu opowiadań historycznych dla młodszych czytelników t. j „Pielgrzymka w intencji Polski ”,”Jak kto może” . Powstanie w Getcie Warszawskim i wiele innych. Pan Kazimierz w przystępny sposób przybliżył dzieciom historie Polski , opowiadał o ważnych wydarzeniach , które miały miejsce w naszym kraju m. innymi o historii odzyskania przez Polskę niepodległości .Na widowni zasiedli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1, ze Szkoły Podstawowej nr 7, szkoły Podstawowej nr 11 oraz uczniowie z Katolickiej Szkoły Podstawowej i czytelnicy naszej biblioteki. Pisarz zabrał dzieci w podróż do przeszłości.

W spotkaniu wzięło udział 90 osób.

Źródło: MBP Oddział dla Dzieci i Młodzieży