Łatwe zwycięstwo łódzkiego Widzewa

467

W meczu 12. kolejki II ligi łódzki Widzew wygrał z tarnobrzeską Siarką 4:0 (2 : 0) Gole dla naszego zespołu zdobywali:

Radosław Sylwestrzak

Mateusz Michalski

Konrad Gutowski

oraz Daniel Mąka.

Włodzimierz Gąsior (Siarka)

Jestem mile zaskoczony liczbą dziennikarzy na konferencji – pierwszy raz spotyka mnie to w II lidze. Gdyby ode mnie to zależało, Widzew powinien grać w ekstraklasie i to nie jest kurtuazja. Widać, że gra o awans, ma ukształtowanych zawodników, nie spotkałem się jeszcze z tak dobrym zespołem w tym sezonie. Mecz był wyrównany do pierwszej bramki. Wiedzieliśmy, że Widzew dużo strzela ze stałych fragmentów, ale nie udało się nam tego ustrzec. Drugi gol padł po niepotrzebnym faulu w polu karnym, później musieliśmy już grać w dziesiątkę. Pierwsza połowa nie była jeszcze tak jednostronna, jak druga, ale w moim zespole mecz kończyło siedmiu młodzieżowców, jeden nawet z rocznika 2001. Mamy zdolną młodzież, ale brakuje im ogrania, potrzebują czasu. Gratuluję Widzewowi i będę kibicował, żeby awansował do II ligi.

Foto: www.widzew.com

Radosław Mroczkowski (Widzew)

Siarka jest zespołem, która potrafi każdemu sprawić trudność. Momentami, fajnie operowała piłką, ale w wielu fragmentach potrafiliśmy zrobić swoje i strzelić bramki, zarówno ze stałych fragmentów, jak i z kontry, więc to cieszy. Na pewno mogłoby być lepiej, ale nie narzekajmy, to był poprawny mecz w wykonaniu chłopaków.

Siarka jest nieobliczalna, gra trochę innym ustawieniem niż inne zespoły w lidze, więc przygotowywaliśmy się do tego, żeby zespół wiedział, jak się poruszać.

Tomek Wełna doznał wczoraj drobnego urazu, nie powinno to być nic groźnego, ale woleliśmy nie ryzykować.

Widzew Łódź – Siarka Tarnobrzeg 4:0 (2:0)

Bramki:

1:0 – Radosław Sylwestrzak (29’)

2:0 – Mateusz Michalski (40’)

3:0 – Konrad Gutowski (50’)

4:0 – Daniel Mąka (78’)

Widzew: Patryk Wolański – Marcin Kozłowski, Radosław Sylwestrzak, Sebastian Zieleniecki, Marcel Pięczek, Mateusz Michalski (58’ Michael Ameyaw), Simonas Paulius, Dario Kristo, Konrad Gutowski (81’ Marcin Pigiel), Przemysław Banaszak (61’ Sebastian Kamiński), Filip Mihaljević (77’ Daniel Mąka).

Siarka: Krystian Krupa – Michał Bierzało (62’ Kamil Woźniak), Dawid Kubowicz, Łukasz Nadolski, Maksymilian Sitek, Grzegorz Płatek (52’ Kacper Józefiak), Kacper Maik, Aleksander Drobot (85’ Łukasz Świderski), Kamil Radulj, Mateusz Janeczko, Krzysztof Ropski (46’ Eryk Galara).

Sędzia: Mateusz Bielawski

Żółte kartki: Mihaljevic, Mąka, Kozłowski – Kubowicz

Czerwona kartka: Kubowicz (43’, za drugą żółtą)

Widzów: 16 789

Video i foto: www.widzew.com