Biała sobota w ZUS dla lekarzy

583

W sobotę 13 października w godz. od 9:00 do 13:00, Oddział ZUS w Tomaszowie Mazowieckim i podległych mu jednostkach terytorialnych w Bełchatowie, Piotrkowie Trybunalskim, Radomsku, Skierniewicach, Opocznie i Rawie Mazowieckiej, zapraszają lekarzy na Białą sobotę w ZUS.

Na salach obsługi klientów na lekarzy zainteresowanych wystawianiem elektronicznych zwolnień lekarskich (e-ZLA) czekać będą eksperci ZUS, którzy wyjaśnią jak krok po kroku założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych PUE ZUS, pomogą
w uzyskaniu bezpłatnego certyfikatu ZUS służącego do podpisania e-ZLA, oraz pokażą jak proste jest wystawianie elektronicznych zwolnień lekarskich.

Prosimy o zabranie ze sobą dowodu osobistego, telefonu komórkowego oraz informacji o aktualnym adresie e-mail oraz pendriva lub laptopa.

W sobotę 13 października, w godzinach od 9:00 do 13:00 zapraszamy lekarzy do naszych jednostek:

– Oddział ZUS w Tomaszowie Mazowieckim – ul. Mościckiego 40/42

Pamiętajmy, że od 1 grudnia br. lekarze będą mogli wystawiać wyłącznie zwolnienia w formie elektronicznej a zielone papierowe druczki zwolnień tzw. ZUS ZLA – przejdą do lamusa. Obecnie do ZUS na terenie województwa łódzkiego wpływa 42procent zwolnień
w formie elektronicznej.

Monika Kiełczyńska

Regionalny rzecznik prasowy ZUS

woj. łódzkiego