Uczniowie z Dwunastki na VIII Spotkaniu Szkół Polskich i Polonijnych im. Jana Pawła II w Łodzi

728

Autor: SP Nr 12

Uczniowie Szkoły uczestniczyli w VIII Spotkaniu Szkół  Polskich i Polonijnych im. Jana Pawła II w Łodzi. Odbyło się ono w dniach 22-24 października 2018 r. w 40. rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową i 100. rocznicę odzyskania Niepodległości Polski. Organizatorem Spotkania było Stowarzyszenie Wspólnota Polska Oddział w Łodzi i Zespół Szkół Katolickich im. Jana Pawła II w Łodzi. Projekt sfinansowano ze środków Kancelarii Senatu RP w ramach sprawowania opieki Senatu RP nad Polonią i Polakami za granicą.

Msza św., warsztaty historyczne i plastyczne, debata o wolności w myśl nauk Jana Pawła II, śpiewanie Ojcu Świętemu, zwiedzanie Katedry, przejazd zabytkowym tramwajem ulicami miasta – to niezapomniane i niepowtarzalne chwile spędzone wspólnie z rówieśnikami z Bostonu, Wilna, Pabianic, Bedonia i Łodzi.

Postać Papieża Polaka zjednoczyła uczestników Spotkania wokół wartości jakże istotnych w życiu każdego młodego człowieka. Zobowiązali się do propagowania ich wśród swoich znajomych, przyjaciół i rodziny.