Cześć ich pamięci Dzień Wszystkich Świętych

364

Autor: 25. Brygada Kawalerii Powietrznej

Dzień Wszystkich Świętych to czas refleksji nad przemijaniem oraz dzień okazywania szacunku tym żołnierzom i ich dokonaniom, którzy pełniąc ofiarną służbę w kraju i poza jego granicami oddali życie w imię najwyższych wartości, jakimi są pokój, wolność, sprawiedliwość i godność człowieka.
 
W przeddzień święta zmarłych porządkujemy żołnierskie mogiły oraz tereny przy pomnikach i tablicach pamiątkowych. Delegacje z jednostek brygady odwiedzają miejsca spoczynku żołnierzy, składają wieńce oraz zapalają znicze oddając hołd swoim poległym kolegom. Jest to jedno z tych świąt, kiedy chcemy i jesteśmy blisko rodzin naszych kolegów. Nie ma ich już wśród nas, ale na zawsze zostaną w naszych sercach.
 
31 października w imieniu ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka żołnierska delegacja na czele z dowódcą 25 Brygady Kawalerii Powietrznej płk. Adamem Marczakiem, na grobie gen. broni Tadeusza Buka, zmarłego w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, złożyła wieniec i zapaliła symboliczne znicze.
 
Choć akcja „Żołnierska Pamięć” ma zasięg ogólnopolski, dla każdego z nas ma osobisty charakter, bo wspominamy kolegów, którzy ubyli z naszych szeregów. Tego szczególnego dnia nasze wspomnienia, pamięć i symboliczne światło zniczy nabiera szczególnego wymiaru.