Biustonosz dla aktywnych pań

749

Wybór odpowiedniego biustonosza sportowego jest niezbędny dla kobiet aktywnych. Owszem, większość z nich nosi biustonosz sportowy –dla zapewnianego w ten sposób komfortu, ale niestety prawdopodobnie wiele pań nosi niewłaściwy rozmiar. Może to być brzemienne w skutkach spowodować ból piersi, a nawet uszkodzenie tkanek miękkich. Piszemy o tym, aby uświadomić jak ważne jest upewnienie się, że kupuje się biustonosz sportowy, który zapewnia odpowiednie wsparcie, pozwalając prowadzić aktywny tryb życia bez niepotrzebnego dyskomfortu.

Wybór biustonosza sportowego

Aby wybierając sportowy stanik uzyskać jak najlepszą wydajność i wygodę, ważne jest dopasowanie go do rodzaju aktywności, którą wykonujesz. Biustonosze sportowe zostały zaprojektowane, aby zapewnić trzy poziomy wsparcia: niskie, średnie i wysokie wsparcie, a to dopasowuje się właśnie w zależności od uprawianego sportu.

  • Niskie wsparcie np.: spacerowanie, joga, trening siłowy
  • Średnie wsparcie np.: trekking, jazda na nartach, kolarstwo miejskie
  • Wysokie wsparcie np.: bieganie, aerobik, kolarstwo górskie

Jeśli bierzesz udział w wielu różnych zajęciach, sprytnie jest wyposażyć się w kilka różnych stylów biustonoszy sportowych – z większym wsparciem dla działań o dużym wpływie, a niektóre mniej restrykcyjne dla aktywności o niskim wpływie. Wchodząc na https://manwoman.co przekonasz się, że zakupienie nawet kilku wcale nie musi się wiązać z dużym wydatkiem.

Biustonosz sportowy a ramiączka– na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Ramiączka biustonosza sportowego powinny leżeć wygodnie na sylwetce i zapewniać minimalne rozciągnięcie, aby zmniejszyć ruch piersi (w górę i w dół). Szerokie ramiączka lepiej rozkładają ciężar i zapewniają większy komfort niż te wąskie. Ramiączka nie powinny też zsuwać się ani zbijać w ramiona nawet podczas intensywnych ćwiczeń. Spójrz na regulowane paski oferują najbardziej dopasowany krój i warto je rozważyć. Pomyśl też o tych zapinanych na plecach – to pozwala na jeszcze lepsze dopasowanie niż w przypadku tradycyjnych biustonoszy sportowych zakładanych przez głowę.