Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

494

Autor: SP Nr 3 im. Józefa Piłsudskiego

Po raz kolejny na całym świecie październik obchodzony jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto jest organizowane od 1999 roku przez: INTERNATIONAL ASSOCIATION OF SCHOOL LIBRARIANSHIP – IASL- Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego.

Celem akcji w naszej szkole jest promocja biblioteki szkolnej i jej działań, zaakcentowanie Święta Bibliotek Szkolnych, propagowanie zainteresowania książką, rozbudzenie i kształtowanie kultury czytelniczej, podnoszenie poziomu czytelnictwa, przedstawienie oferty biblioteki, integrację środowiska szkolnego.

23 października 2018 r. biblioteka szkolna prowadzona przez p. Monikę Zając zaprosiła uczniów klas pierwszych na lekcje biblioteczne, przedstawiła zasady korzystania z biblioteki szkolnej i bogatą ofertę księgozbioru. Następnie zabrała nas w podróż „Z książką”. W baśniowy klimat wprowadziła, czytając fragmenty książek, wyjaśniła różnice pomiędzy bajką a baśnią, zaprezentowała sentencje i myśli o książkach, wyrażane przez znanych europejskich pisarzy i twórców kultury, przeniosła nas też w nostalgiczny nastrój, w świat poezji.  „ Poezja jest światem przeżyć i refleksji” (Jan Twardowski), nie mogło jej zabraknąć i u nas.  Uczniowie słuchali z wielkim zainteresowaniem, bardzo chętnie odpowiadali  na liczne pytania, dotyczące przeczytanych tekstów, dzielili się swoimi wrażeniami. Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w zajęciach otrzymali zakładkę do książki i drobne upominki.

Nasza biblioteka szkolna jest otwarta i przyjazna dzieciom.