Święta Niepodległości w MBP

600

Autor: MBP Oddział dla Dzieci i Młodzieży

8 listopada br roku odbyło się spotkanie upamiętniające 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, przesyłam link do zdjęć oraz relację.

Rok Jubileuszu 100 -lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości i uzyskania praw wyborczych przez kobiety- spotkanie z poezją i pieśnią patriotyczną.

Z okazji Jubileuszu 100- lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości i uzyskania praw wyborczych przez kobiety 8 listopada w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej odbył się koncert w wykonaniu zespołu „Kalina” przy Kole Gospodyń Wiejskich w Wąwale pod kierunkiem Romana Woickiego. Rocznicę odzyskania niepodległości można świętować na różne sposoby. Jednym z nich może być wspólne śpiewanie piosenek patriotycznych oraz wysłuchanie poezji dotyczącej bohaterskich postaw Polek i Polaków. Wspominaliśmy pierwsze parlamentarzystki: Gabriele Balicką, Zofię Moraczewską, Jadwigę Dziubińską oraz kobiety walczące o wolność Polski, gdyż okazuje się ,że walka o niepodległość nie była tylko męską sprawą.

Podniosła atmosfera , wspólny śpiew sprawiają ogromne niezapomniane wrażenia. Koncert miał na celu ocalenie od zapomnienia dawnych żołnierskich piosenek, nauki szacunku dla historii i zjednoczenie dwóch pokoleń Polaków. Na widowni zasiedli Seniorzy z Domu Dziennego Pobytu, uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 oraz ze Szkoły Branżowej I Stopnia przy ul. Tkackiej.

Miejska Biblioteka Publiczna dziękuje sponsorowi: właścicielom Zakładu Fotograficznego Państwu Agnieszce i Konradowi Kierebińskim.