MCK zaprasza na koncert „Dla Niepodległej”

404

Autor: MCK

28 listopada o godz. 19 w Kościele N.M.P. Królowej Polski przy ul. Słowackiego 13/19 wystąpi Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna Symfonia Juventus wraz z Chórem Miejskim Artis Gaudium. Wstęp wolny.

Koncert Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej Symfonia Juventus to projekt realizowany przez Miejskie Centrum Kultury wspólnie z Fundacją TM Innowacje oraz Fundacją Orlen Dar Serca. Orkiestrę tworzy 30 osób w wieku od 13 do 18 lat. Głównie są to uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Tomaszowie Mazowieckim i Skierniewicach. Dyrygentem Orkiestry i inicjatorem jest Kamil Wrona. W orkiestrze muzycy grają na skrzypcach, altówkach, wiolonczelach, fletach, klarnetach, trąbkach, waltorniach, eufoniach, puzonach, tubach i instrumentach perkusyjnych.

Orkiestra wystąpi po raz pierwszy podczas koncertu Dla Niepodległej 28 listopada o godz. 19 w Kościele N.M.P. Królowej Polski przy ul. Słowackiego 13/19.

Mimo, że orkiestra miała zostać powołana w celu realizacji jednorazowego wydarzenia, Miejskie Centrum Kultury dołoży wszelkich starań, aby na stałe utrzymać tę formę.