Święto Patrona ZSP Nr 3

559

Autor: ZSP Nr 3 im. Jana Pawła II

Święto Patrona Szkoły to dzień szczególny – to oddanie czci Ojcu Świętemu, głębsze poznanie jego nauki, szczególnie tej kierowanej do młodych, jak również tej kierowanej do nauczycieli i wychowawców. Święto Patrona Szkoły to również lekcja patriotyzmu ale także nauka bycia razem, nauka odpowiedzialności i międzyludzkiego współżycia.
26 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 13 rocznicy nadania szkole imienia Jana Pawła II. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 11:45 złożeniem kwiatów i zapaleniem zniczy przed obeliskiem upamiętniającym Jana  Pawła  II. Następnie nastąpił przemarsz do Kościoła Najświętszej Marii Panny Królowej Polski  na mszę świętą. Po mszy świętej rozpoczął się program artystyczny (montaż słowno-muzyczny) przygotowany z tej okazji przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Występujący na scenie pragnęli uświadomić zebranym, czym była nauka papieża Jana Pawła II i jaki był jej sens. Piękna recytacja, w tym także utworów Jana Pawła, przeplatana piosenkami w wykonaniu uczennic naszej szkoły, wywołała nastrój zadumy i refleksji  a także uśmiechu.
Uroczystość poprowadził Kamil Benderz z klasy  III a T. Recytowali: Bartłomiej Brzeski, Jakub Grad, Robert Mazurek, Kacper Pązik, Dawid Plich, Natalia Stańczykowska, Monika Steciuk, Piotr Stępień  z klasy II a T. Program wzbogaciły piosenki w wykonaniu: Katarzyny Skonecznej z klasy IV a T, Wiktorii Badełek, Klaudii Kaczmarek, Klaudii Mierzejewskiej i Karoliny Nogi z klasy I b T. Za dekoracje odpowiedzialni byli: Martyna Gierzkowska, Milena Plich z klasy II c BS, Weronika Wodyk z klasy II a T oraz Piotr Śmigiel z klasy III a ZSZ. Opracowanie i przedstawienie prezentacji multimedialnej: Michał Oratyński z klasy I b T. Aranżacja muzyki i akompaniament: P. Eligiusz Lasota. Za scenariusz i projekt dekoracji odpowiedzialne były Panie: Katarzyna Geszcz, Renata Porczyk i Aleksandra Włodarczyk
Swoją obecnością  na uroczystości zaszczycił nas przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Mazowieckim P.Jerzy Kowalczyk i sponsorzy. Pani Dyrektor Katarzyna Banaszczak podziękowała darczyńcom i sponsorom a obecnym  wręczyła drobne upominki.
Obchody Dnia Patrona Szkoły to także rozstrzygnięcie Konkursu Wiedzy o Patronie Szkoły Janie Pawle II. Laureatami zostali Monika Płuciennik, Paulina Skuza i Kamil Dziedziński.
Po uroczystej akademii goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.