Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”

295

Autor: ZSP Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki

Uczniowie biorący udział w „Lekcjach z ZUS” mogli sprawdzić swoją wiedzę 27 listopada br. w olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.
Z naszej szkoły było to 62 uczennic i uczniów z klas II TH i MTw, którzy przygotowując się do udziału w olimpiadzie korzystali z materiałów dydaktycznych zalecanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.
W projekcie edukacyjnym „Lekcje z ZUS”, który skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych, w naszej szkole uczestniczyli  m.in. uczniowie klas drugich. W ramach „Lekcji z ZUS” uczniowie zdobywali praktyczną wiedzę z zakresu prowadzenia własnej działalności gospodarczej i przysługujących im świadczeń – czyli praw i obowiązków wynikających z podlegania ubezpieczeniom społecznym. Projekt edukacyjny „Lekcje z ZUS” składa się z czterech tematów zajęć: „Świadomy zawsze ubezpieczony”, „Płacisz i masz, czyli co Ci się należy, gdy płacisz składki”, „Emerytura – twoja przyszłość w Twoich rękach”, „e-ZUS, czyli firma pod ręką”.

Wyniki osób, które zakwalifikowały się do II  wojewódzkiego etapu konkursu wiedzy o ubezpieczeniach społecznych, już wkrótce.
Szkolnym koordynatorem projektu i olimpiady jest – pani Gabriela Fijołek, a w komisji uczestniczył także pan Jacek Matyszewski.