Mikołajki Służb Mundurowych już za nami…

471

Autor: KPP Tomaszów Mazowiecki

Kolejny raz w gościnnych progach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, odbyły się ,,Mikołajki Służb Mundurowych” dla dzieci pracowników tomaszowskiej Policji, 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej oraz podopiecznych Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, które dołączyło do współorganizacji tegorocznej imprezy. Święty Mikołaj, kolejny raz stanął przez dużym wyzwaniem jakim bez wątpienia było wręczenie najmłodszym milusińskim ponad 360 świątecznych prezentów.

Dzieciom zapewniono mnóstwo atrakcji, zabaw i konkursów, w których chętnie uczestniczyły. Były animacje, tańce i gry zespołowe, które prowadziły promieniujące empatią panie animatorki. Każda z służb, wystawiła również stanowisko pokazowe, prezentujące sprzęt i wyposażenie wykorzystywane do realizacji różnego rodzaju zadań. To pozwoliło przybliżyć najmłodszym, czym na służbie i w pracy zajmują się ich rodzice. Wzorem roku ubiegłego stoiska te cieszyły się dużym zainteresowaniem, i jak się okazało nie tylko najmłodszych. W uroczystości prócz dzieci, ich rodziców i opiekunów, uczestniczyli również szefowie poszczególnych służb wśród, których był również Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Maz. insp. Szymon Herman. Policyjny Komendant, również zachęcał do integrującej poszczególne służby zabawy, rozdawał najmłodszym policyjne balony i łakocie. Zabawom nie było końca a każde dziecko, otrzymało od Mikołaja świąteczny prezent. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że przed sędziwym Mikołajem stanęło nie lada zadanie bowiem miał on do rozdania ponad 360 paczek z prezentami.

W tym miejscu składamy również serdeczne podziękowania Dyrekcji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim oraz kadetom klasy mundurowej , którzy zadbali by maluchy poczuły świąteczny klimat i jeszcze bardziej umocniły się w wierze w Świętego Mikołaja, który obiecał że nie zawiedzie i odwiedzi je również w przyszłym roku.