,,Cukierek albo rózga” – akcja na drodze wojewódzkiej nr 713

783

Policjanci tomaszowskiej ,,drogówki” wspólnie z uczniami Zespołu Szkół w Komorowie i przedstawicielem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Tryb. tradycyjnie w okresie przedświątecznym przeprowadzili akcję prewencyjno-edukacyjną dla kierowców poruszających się drogą wojewódzką nr 713.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Maz. wraz z uczniami z Zespołu Szkół w Komorowie przeprowadzili działania pn. ”Cukierek albo rózga”. Była to kolejna edycja przedświątecznej akcji, która edukowała najmłodszych w zakresie prawidłowego poruszania się po drodze przybliżając jednocześnie pracę policjantów ,,drogówki” a także miała na celu poprawienie bezpieczeństwa na drogach.
Do akcji, jak w roku ubiegłym włączył się również  Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim. W ramach prowadzonej akcji dzieci wręczały cukierki zatrzymanym przez Policję do kontroli drogowej kierowcom, które miały być nagrodą za wzorową jazdę lub rózgę za drobne wykroczenia lub nieprawidłowe zachowanie na drodze. Fakt, iż ,,upominki” wręczały dzieci powodował zwiększenie wrażliwości kierujących na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Szczególnie emocjonalnie reagowały osoby, które otrzymały od dzieci rózgę. Zapewniały najmłodszych, że zmienią swoją postawę jako kierowca, by w przyszłym roku znaleźć się w gronie osób, które zostały wyróżnione łakociem.