Za nami Święta Bożego Narodzenia ale już apelujemy o ostrożność przed Sylwestrem!

907

Autor: KPP Tomaszów Mazowiecki

Okres Świąt to zawsze bardzo pracowity czas dla policjantów i innych służb. Łódzcy funkcjonariusze od 21 grudnia prowadzili wzmożone kontrole na terenie całego województwa wszystko po to aby studzić zapędy piratów drogowych, przypominać wszystkim o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i eliminować z ruchu tych , którzy siadają za kierownicę po spożyciu alkoholu.

Od piątku do środy (21 – 26.12.2018 r.), na terenie woj. łódzkiego doszło do 56 wypadków ( w tym do 3 na terenie podległym KPP Tomaszów Maz.) , w wyniku których 3 osoby zginęły, a 71 zostało rannych. ( w tym 6 osób na terenie podległym KPP Tomaszów Maz.)


Do najtragiczniejszego zdarzenia doszło 25 grudnia 2018 roku około 21.40 na skrzyżowaniu ulic 29 Listopada oraz 1 Maja w Kutnie.Według wstępnych ustaleń 23-letni kierujący audi potrącił dwóch mężczyzn w wieku 20 i 34 lat. W wyniku poniesionych obrażeń obaj piesi zmarli.

Policjanci interweniowali przy 412 kolizjach, ( w tym 13 na terenie podległym KPP Tomaszów Maz.)

Dzięki policyjnym kontrolom wyeliminowano z ruchu 76 nietrzeźwych kierowców ( w tym 4 na terenie podległym KPP Tomaszów Maz.).

Apelujemy o więcej rozwagi i wyobraźni na drodze a zdecydowanie mniej rutyny i brawury.