Bezpłatne badania i spotkanie dot. smogu

638

Autor: Urząd Miasta Tomaszowa Mazowieckiego

W piątek, 18 stycznia 2019, Tomaszów Mazowiecki w ramach kampanii społecznej Polskiej Spółki Gazownictwa pod hasłem „PRZYŁĄCZ SIĘ, LICZY SIĘ KAŻDY ODDECH” otrzyma profesjonalne urządzenie do pomiaru zanieczyszczeń atmosfery, a mieszkańcy będą mogli bezpłatnie zrobić spirometryczne badania płuc czy EKG. 

Konferencja, podczas której przekazane zostanie urządzenie oraz wystąpią specjaliści z wykładami dot. smogu – rozpocznie się o godzinie 15 na Sali Obrad Urzędu Miasta. Po spotkaniu będzie można również wykonać badania cukru i ciśnienia prowadzone przez Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło Miejskie nr 2 oraz Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Oddział Miejsko – Powiatowy. 

Bezpłatne badanie płuc będzie się odbywać w Urzędzie Miasta w Tomaszowie Mazowieckim, ul. P.O.W. 10/16, w godz. od 11.00 do 17.00.

Aby wziąć udział w badaniu należy zarejestrować się na spirometria.erecepcja.com

Badania EKG będzie wykonywało Centrum Kardiologii Scanmed również w Urzędzie Miasta w godzinach 11-18. Na badania należy zapisywać się pod numerem: 044 786 51 00 

Tego dnia, również w Urzędzie Miasta, od 11.00 do 17.00, będą dyżurowali eksperci Polskiej Spółki Gazownictwa, którzy powiedzą jak bezpłatnie aktywować nieczynne przyłącze gazowe i pomogą wypełnić wnioski o przyłączenie do sieci.

ZAPRASZAMY!