Inauguracja roku szkoleniowego w 7dlot

1086

Autor: 25. Brygada Kawalerii Powietrznej

14 stycznia w kompleksie Nowy Glinnik miała miejsce inauguracja roku szkoleniowego. Dowódca 25 BKPow. płk Adam MARCZAK, spotkał się z żołnierzami 7 dlot. i PJEM W czasie uroczystej zbiórki omówione zostały najważniejsze przedsięwzięcia i zadania, które stoją przed żołnierzami dywizjonu w 2019 roku. Uroczystość była również okazją do wręczenia wyróżnień i medali.

chor. Krzysztof CZECHOWICZ, oraz st. chor. Arkadiusz SZUPTARSKI na wniosek Ministra Obrony Narodowej zostali odznaczeni  srebrnymi medalami za długoletnią służbę, natomiast st. chor. Leszek GŁUCH uhonorowany został złotym medalem za zasługi dla obronności kraju. Listem gratulacyjnym wyróżniono  kpt. Wojciecha PANASA za całokształt osiągnięć w sporcie paralotniowym w 2018r.

 Do braci lotniczej oficjalnie przyjęto nowo przybyłych absolwentów – Lotniczej Akademii Wojskowej z Dęblina: ppor. Jakuba SITKA, ppor. Radosława WITCZAKA, ppor. Rafała ŚLIWIŃSKIEGO. Przed młodymi pilotami, ogromne wyzwanie i czas wytężonej pracy. Doświadczeni piloci podkreślali, że dla pilotów żołnierzy  – poza wyszkoleniem w powietrzu, niezwykle ważne jest wzajemne zaufanie oraz umiejętność współpracy w grupie „Nie ma tu miejsca na zbytnią indywidualność, każdy z nas żołnierzy musi pamiętać, że tworzymy całość”.