Dzień Babci i Dziadka w literaturze

453

Autor: MBP Oddział dla Dzieci i Młodzieży

Spotkanie poświęcone seniorom z okazji obchodów ich święta.

Dzień babci i dziadka obchodziliśmy 21 i 22 stycznia Miejska Biblioteka Publiczna Oddział dla Dzieci i Młodzieży przyłącza się do życzeń dla seniorów. 24 stycznia wspólnie z dziećmi i  nauczycielkami z Przedszkola nr 17 jak również z zespołem Kalina działającym przy Kole Gospodyń Wiejskich w Wąwale pod kierunkiem Romana Woickiego uczciliśmy to święto. Na sali Koncertowej Miejskiego Centrum Kultury zasiedli seniorzy z Domu Dziennego Pobytu, Domu Pomocy Społecznej nr 1 i Domu Pomocy społecznej nr 2. z Tomaszowa Mazowieckiego.

Program artystyczny przygotowała pani mgr Barbara Kania nauczycielka z Przedszkola nr 17. Dzieci dla naszych gości przedstawiły „Jasełka”. Pięknie występujące dzieci w przebraniach i wzruszające kolędy były prezentem dla naszych gości z okazji ich święta.

Bibliotekarze jako mole książkowe mają swoje ulubione literackie babcie i sympatycznych literackich dziadków. Bohaterów książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W drugiej części spotkania bibliotekarki odwołały się do literackich postaci seniorów t.j. książki Karoliny Wilczyńskiej „Stacja jagodno”, Gabrieli Gargaś „Wieczór taki jak ten”, „Grzechu warta” Agaty Przybyłek. Jeśli jednak mówimy o dziadku to „Powrót do starego domu” i „Tajemnice starego domu” Ilony Gołębiewskiej z klasyki „Stary człowiek i morze” gdzie głównym bohaterem powieści jest mężczyzna w podeszłym wieku a w „Kamizelce” Bolesława Prusa ukazana jest przepiękna miłość w dojrzałym wieku.

Atrakcją był występ zespołu „Kalina”, który rozbawił swoim repertuarem muzycznym naszych seniorów. Tego dnia nie zabrakło życzeń a laurki wykonane przez bibliotekarki, wręczyły dzieci z Przedszkola nr 17.

Wszystkim występującym artystom Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej serdecznie dziękuje.