Przedsiębiorco, samodzielnie pobierz nowy program Płatnik

450

25 stycznia 2019 r. przestała obowiązywać stara wersja programu Płatnik (10.01.001). Od 26 stycznia 2019 obowiązywać będzie tylko wersja 10.02.002, którą należy samodzielnie pobrać.

Konieczność samodzielnego pobrania nowej wersji oprogramowania wynika ze znacznej ilości wprowadzonych zmian, w tym szerszego zakresu przekazywanych do ZUS danych w związku z wejściem w życie przepisów o skróceniu przechowywania dokumentacji kadrowo-płacowej.

Samodzielne pobieranie nowego oprogramowania rozłoży w czasie ruch klientów na serwerach ZUS, co ułatwi sprawne pobieranie oprogramowania. Po pobraniu nowej wersji programu Płatnik kolejne zmiany nastąpią w ramach autoaktualizacji.

Program do pobrania na stronie www.zus.pl.

Zapraszamy płatników oraz ich przedstawicieli kadrowo-księgowych lub biur rachunkowych do udziału w szkoleniach organizowanych przez poszczególne jednostki ZUS.  Informację o szkoleniach znajdziemy na stronie internetowej zus.pl w zakładce Wydarzenia/Szkolenia. Po wpisaniu w zakładce odpowiedniej miejscowości rozwinie nam się lista szkoleń organizowanych w najbliższym czasie przez daną jednostkę.

Monika Kiełczyńska

Regionalny rzecznik prasowy ZUS

województwa łódzkiego