Rafał Wolsztyński piłkarzem Widzewa!

823

Autor: www.widzew.com

Widzew pozyskał 24-letniego napastnika z Górnika Zabrze. Rafał Wolsztyński podpisał umowę na 2,5 roku.

Wychowanek Concordii Knurów do piłkarzy trenujących w Uniejowie dołączył w czwartek. Tuż przed weekendem udało się dopiąć wszystkie szczegóły i kontrakt został zawarty do czerwca 2021 roku. – Od teraz chcę strzelać bramki dla Widzewa i pomóc drużynie w kolejnych awansach – zapewnia Wolsztyński.

Pozyskanie napastnika zwiększy rywalizację w ataku. O miejsce w składzie Wolsztyński będzie walczył z Filipem Mihaljeviciem, Danielem Świderskim i Przemysławem Banaszakiem. Każdy z nich podczas przygotowań do rundy wiosennej strzelił w sparingach gola (Banaszak nawet dwa). Liczymy, że nowy zawodnik zacznie gonić pozostałych napastników.

Pozyskanie Wolsztyńskiego to trzeci transfer w przerwie zimowej. Wcześniej umowy podpisali Adam Radwański i Daniel Tanżyna.

Wolsztyński większość dotychczasowej kariery piłkarskiej spędził w Górniku Zabrze, do którego trafił jeszcze jako junior. W barwach tego klubu w 2017 roku zadebiutował w ekstraklasie. Kwadrans po wejściu na boisko zdobył gola w meczu z Arką Gdynia. Łącznie w najwyższej klasie rozgrywkowej zagrał w dziesięciu spotkaniach i strzelił dwie bramki. Zaliczył też występ w eliminacjach do Ligi Europy, przeciwko mołdawskiej Zarii Bielce.

W obecnym sezonie częściej grywał w trzecioligowych rezerwach Górnika, w których w dziesięciu meczach zanotował pięć trafień. Na swoim koncie ma również występy w Legionovii (14 spotkań i 7 goli w II lidze) oraz wcześniej w Limanovii  (14 meczów w III lidze).

Dziękujemy Górnikowi Zabrze za współpracę przy transferze.