Dzień Otwarty w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2

808

Autor: SP Nr 12 im. Jana Pawła II

Spotkanie z Jasiem i Małgosią

W sobotę 2 lutego odbył się Dzień Otwarty w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2. Rodzice wraz z przyszłymi przedszkolakami i uczniami mieli okazję uczestniczyć  zarówno w zajęciach przeprowadzonych w Szkole Podstawowej nr 12 jak i w Przedszkolu nr 7. Wszystkie dzieci zainteresowane edukacją w ZSP nr2 zostały powitane przez postacie – Jasia, Małgosi, Czarownicy, Kota oraz Drzewa, które wręczyły im znaczki z bajkowym wizerunkiem i zaprosiły do zwiedzania budynku zespołu.

Pierwszym etapem szkolnej wędrówki była sala gimnastyczna, gdzie rodzice wraz ze swoimi pociechami zostali ciepło przyjęci przez panią dyrektor Iwonę Sudak. Następnie mogli podziwiać talenty artystyczne naszych podopiecznych w przedstawieniu pt. „Jaś i Małgosia” przygotowanym przez szkolny zespół teatralny ,,Gadu-gadu”. Libretto bajki podkreślała niezwykła muzyka.

Dzieci miały również okazję zobaczyć nietypowe zajęcia otwarte na pływalni oraz uczestniczyć w różnorodnych zajęciach plastycznych, sprawnościowych, matematyczno- logicznych, językowych w SP 12 oraz w ciekawych zajęciach rozwijających kreatywność w Przedszkolu nr 7. Następnie odbył się niezapomniany bal z Jasiem i Małgosią, po którym wszyscy udali się na słodki poczęstunek. Każde dziecko mogło skosztować ciasta piernikowego, napić się soku a także obejrzeć prezentację multimedialną promującą szkołę.

W tym samym czasie rodzice uczestniczyli w spotkaniu z panią dyrektor Iwoną Sudak, która zaprezentowała bogatą ofertę edukacyjną placówki i zapewniła o przyjaznej, życzliwej atmosferze oraz indywidualnym podejściu do ucznia. Warto nadmienić, że zachwyt zwiedzających wzbudziła przygotowana dekoracja szkoły. Unoszący się zapach pieczonych pierników i tych zawieszonych na choinkach, podkreślił bajkowy charakter tego miejsca.

Rodzice oraz przyszli uczniowie i wychowankowie przedszkola mogli przekonać się, że szkoła to nie tylko nauka, ale też dobra zabawa. Dodatkową atrakcją były pamiątkowe zdjęcia z fotobudki i upominki w postaci pierniczka w kształcie tarczy szkoły, zawieszki na klucze oraz długopisy.

Koordynatorkami całego przedsięwzięcia były nauczycielki – Renata Hajduk i Beata Milczarek, które dziękują wszystkim przybyłym gościom, nauczycielom, Radzie Rodziców, Samorządowi Uczniowskiemu oraz obsłudze zespołu.

Rodzicom, przyszłym uczniom i przedszkolakom dziękujemy za przybycie, wspólnie spędzony czas i zapraszamy do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2.

»» Dzień Otwarty w Przedszkolu nr 7