Podsumowanie weekendowych działań ,,Bezpieczne zimowiska 2019”

804

Autor: KPP Tomaszów Mazowiecki

W miniony weekend w związku z rozpoczynającymi się feriami zimowymi, policjanci województwa łódzkiego, prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. ,,Bezpieczne zimowiska 2019”. Głównym celem prowadzonych działań było zapewnienie wszystkim uczestnikom ruchu drogowego mimo wzmożonego ruchu spowodowanego wyjazdami na zimowiska bezpieczeństwa na najwyższym poziomie. Wynik działań policjantów tomaszowskiej drogówki, prezentujemy poniżej.

Wymienione działania rozpoczęły się w piątek 8 lutego 2019 roku o godzinie 06 : 00 i trwały do godziny 22 : 00 w niedzielę 10 lutego br. W ramach prowadzonych działań przeprowadzono akcje pn. ,,Alkohol i Narkotyki” mającą na celu eliminację z ruchu drogowego kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu lub innych psychoaktywnych środków, ,,Prędkość” w ramach, której mundurowi dokonywali pomiaru prędkości pojazdów uczestniczących w ruchu drogowym i eliminowali z ruchu kierujących nadmiernie przekraczających prędkość co stwarza realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu oraz ,,Bezpieczny Autokar” polegającej na wzmożonych kontrolach pojazdów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek, która to akcja wpisała się również w ogólnopolskie działania KGP pn. ,,Bezpieczne ferie 2019”.

W ramach działań policjanci tomaszowskiej ,,drogówki” wykonali 8 kontroli autokarów, nie stwierdzając przy tym uchybień ze strony kierującego jak i usterek w pojeździe.

Ponadto skontrolowali 53 pojazdy i ujawnili 41 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość.

Wykonali łącznie 183 badania trzeźwości kierujących, ujawniając i eliminując z ruchu trzech kierujących pod wpływem alkoholu, przy czym do pierwszego zatrzymania nietrzeźwego kierującego doszło w piątkowy wieczór, tuż przed godzina 21:00 w miejscowości Twarda, gdzie policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 32-letniego mieszkańca powiatu tomaszowskiego, który kierował rowerem mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

Policjanci tomaszowskiej ,,drogówki” około trzeciej w nocy 10 lutego 2019 roku, zatrzymali również kierującą osobowym volkswagenem, którą poddali badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Badanie wykazało, iż 29-letnia mieszkanka powiatu jechała ulicami Tomaszowa mając w organizmie ponad 2,7 promila alkoholu. Nieodpowiedzialnej kierującej grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz kara grzywny. Musi również liczyć się z utratą uprawnień do kierowania pojazdami.

Tej samej doby, kwadrans przed północą f-sze WRD zatrzymali na terenie Ujazdu osobowe BMW, którego kierujący, 37-letni mieszkaniec powiatu pabianickiego kierował pojazdem mając w organizmie blisko 1,7 promila alkoholu. Mężczyzna również musi liczyć się konsekwencjami podobnymi do tych jakie czekają 29-letnią kierującą volkswagenem.

By wszystkim uczestnikom ruchu drogowego zapewnić najwyższy poziomu bezpieczeństwa, działania te będą cyklicznie powtarzane, aż do końca ferii zimowych.

UWAGA !!!

Przypominamy, że policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim, wzorem lat ubiegłych będą prowadzili bieżące kontrole autokarów przewożących dzieci na zimowiska. W tym celu wyznaczyli punkt kontrolny, który mieści się w rejonie ulicy PCK w Tomaszowie Mazowieckim ( wyznaczenie innego miejsca kontroli, tylko w uzasadnionych przypadkach po indywidualnym uzgodnieniu)  

Zgłoszeń można dokonywać dzwoniąc w godzinach 07:00 – 15:00  do Sekretariatu WRD KPP Tomaszów Maz.

pod numer (44) 726 10 42