Izabela Śliwińska od marca nowym wiceprezydentem Tomaszowa Mazowieckiego

759

Autor: Urząd Miasta

Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko będzie miał nowego drugiego zastępcę. Zofię Szymańską zastąpi Izabela Śliwińska, która wcześniej była dyrektorem m.in. Szkoły Podstawowej w Chorzęcinie oraz tomaszowskiego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 5.

14 lutego 2019 roku Zofia Szymańska przestała pełnić obowiązki drugiego zastępcy. Tę funkcję sprawowała przez cztery lata. – Dziękuję Pani Zofii Szymańskiej za dotychczasową współpracę. Jestem przekonany, że doświadczenie, które zdobyła w Urzędzie Miasta przyczyni się do rozwoju jej kariery zawodowej, czego jej bardzo życzę – podkreśla Marcin Witko.

W poniedziałek podczas konferencji prasowej prezydent Tomaszowa Mazowieckiego poinformował o zmianach organizacyjnych w Urzędzie Miasta. Na początku zaapelował do internetowych komentatorów, by ich krytyka bieżących spraw nie przeradzała się w hejt.

Od 1 marca 2019 roku funkcję drugiego zastępcy prezydenta miasta będzie pełnić Izabela Śliwińska. – To osoba bardzo kompetentna, doświadczona i niezwykle kreatywna – przyznał Marcin Witko. – Pani Izabela Śliwińska będzie odpowiedzialna za sprawy społeczne, edukację, kulturę i sport. Będę od niej wymagał m.in. wrażliwości na sprawy mieszkańców naszego miasta. Wierzę, że podoła temu zadaniu i zawsze z  otwartym sercem, z pomocną dłonią będzie wczuwała się w problemy ludzi – dodał.

Izabela Śliwińska ukończyła pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną w kieleckiej Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Jana Kochanowskiego, a następnie studia podyplomowe z zakresu logopedii na UMCS w Lublinie, wychowania fizycznego i zrządzania w oświacie oraz dydaktyki przedsiębiorczości w Akademii Ekonomicznej im. K. Adamieckiego w Katowicach. Posiada dwunastoletni staż na stanowisku dyrektora szkoły, w tym 10 lat w  Szkole Podstawowej w Chorzęcinie. Od września 2017 roku kierowała Zespołem Szkolno – Przedszkolnym nr 5 w Tomaszowie Mazowieckim.

W prowadzonych przez siebie jednostkach doprowadziła do poprawy infrastruktury m.in. poprzez budowę boiska wielofunkcyjnego wraz z oświetleniem przy Szkole Podstawowej w Chorzęcinie. Była również współodpowiedzialna za projekt termomodernizacji finansowany ze środków unijnych. Realizowała też wiele przedsięwzięć wspólnie z Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.