Miasto pozyskało dotację na budowę żłobka

511

Autor: Urząd Miasta

Ponad 3 mln zł trafi do miejskiej kasy na budowę nowego żłobka przy ul. Strzeleckiej 14 w Tomaszowie Mazowieckim. Środki pochodzą z rządowego programu Maluch+.

Nowy żłobek powstanie przy ul. Strzeleckiej 14. Placówka przeznaczona będzie dla 140 dzieci. Przewidziano 6 oddziałów; w każdym znajdzie się sala zabaw, sypialnia, jadalnia i pomieszczenia pomocnicze. Budynek będzie dwukondygnacyjny.

Na realizację inwestycji miasto pozyskało dofinansowanie w wysokości 3 080 000 zł z rządowego programu Maluch+. Szacunkowy koszt inwestycji to 8 700 000 zł.

Ostateczny wkład z budżetu miasta może okazać się jednak mniejszy. Dlaczego? W nowym żłobku miejsce znajdą dzieci z Samorządowego Żłobka nr 1. Budynek przy ul. Strzeleckiej 12 nie spełnia standardów XXI wieku, ma bowiem ograniczone możliwości i nie nadaje się do rozbudowy czy modernizacji. Dlatego miasto najprawdopodobniej przeznaczy obiekt na sprzedaż, a uzyskane środki pozwolą zmniejszyć wkład z budżetu miasta na realizację nowej inwestycji przy ul. Strzeleckiej 14.

Po przygotowaniu niezbędnej dokumentacji projektowej miasto ogłosi przetarg na budowę żłobka. Obecnie na liście oczekujących na przyjęcie w samorządowej placówce jest około 45 maluchów.