„Perełki drewnianej architektury sakralnej ziemi łódzkiej”

261

Autor: MCK filia DOK

Miejskie Centrum Kultury zaprasza 20 marca o godz. 18 do filii DOK przy ul. Gminnej 37/39 na spotkanie z cyklu „Wieczory ze sztuką”. W programie środowego wieczoru zaplanowano wernisaż wystawy fotografii kościołów drewnianych autorstwa Zygmunta Dziedzińskiego. O początkach kościoła drewnianego Św. Marcina w dzielnicy Białobrzegi opowie Jarosław Pązik. Akcentem muzycznym wzbogacą spotkanie uczestnicy zajęć MCK.

Ideą cyklu jest prezentowanie pasji i twórczości osób o różnych zainteresowaniach. Po raz kolejny na wystawie w białobrzeskiej filii zaprezentuje swoje prace, tomaszowianin Zygmunt Dziedziński, pasjonat lokalnej historii, turystyki rowerowej, fotografii, członek Towarzystwa Przyjaciół Tomaszowa Mazowieckiego. Tym razem będą to drewniane budowle sakralne sfotografowane przez autora w trakcie wyjazdów turystycznych po ziemi łódzkiej.

Gościem reprezentującym dzielnicę Białobrzegi będzie regionalista Jarosław Pązik, prezes Stowarzyszenia Historyczno-Kulturalnego „Dla Białobrzegów”, kierownik filii MCK Podziemna Trasa Turystyczna „Groty Nagórzyckie”, który przygotuje i przedstawi prezentację na temat historii lokalnego kościoła.
Wstęp na spotkanie jest nieodpłatny.