Ruszyły połączenia ŁKA do Tomaszowa Mazowieckiego

446

Autor: Urząd Miasta

11 marca Łódzka Kolej Aglomeracyjna uruchomi pierwsze połączenia na nowej trasie Tomaszów Mazowiecki – Łódź Fabryczna. Dzięki ŁKA podróż będzie szybszai wygodniejsza. Pasażerowie mogą liczyć także na wysoką punktualność i jakość obsługi. Marcowe kursy to początek planowanego rozwoju działalności ŁKA w południowej części województwa łódzkiego.

Przewozy z Tomaszowa Mazowieckiego do Łodzi Fabrycznej będą realizowane nowymi pociągami Impuls2, wyposażonymi w wiele udogodnień dla pasażerów, takich jak biletomaty, bezpłatne wifi, klimatyzacja, strefa dla rodzin z dziećmi czy miejsca dla rowerów. Połączenia będą funkcjonowały jako przyspieszone, dzięki czemu skróci się czas podróży. Przejazd na wskazanej trasie zajmie średnio 53 minuty. Pociągi będą zatrzymywały się na stacjach pośrednich: Skrzynki, Zaosie, Wykno, Słotwiny, Żakowice Południowe, Gałkówek, Justynów, Bedoń, Łódź Andrzejów, Łódź Widzew i Łódź Niciarniana.

O szczegółach nowych połączeń oraz nowej ofercie Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej w trakcie konferencji prasowej na Dworcu PKP w Tomaszowie Mazowieckim informowali: marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber oraz prezes zarządu ŁKA Janusz Malinowski, radna sejmiku województwa łódzkiego Ewa Wendrowska i prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko.

Latem dołączymy kilka nowych połączeń do Tomaszowa Mazowieckiego, a od grudnia uruchomimy osiem nowych połączeń między Warszawą a Tomaszowem Mazowieckim – zapowiedział marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber. I dodał: – To w dużym stopniu poprawi komunikację między tymi miastami. Jedno połączenie to tylko pewien sygnał i znak, że chcemy rozwijać kolej aglomeracyjną.

Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko podziękował Zarządowi Województwa Łódzkiego za owocną współpracę – Komunikacja jest ważna dla każdego nowoczesnego miasta. Infrastruktura drogowa wokół Tomaszowa Mazowieckiego jest coraz lepsza, ale nie mniej ważny jest transport kolejowy. Dlatego serdecznie dziękuję Panu Marszałkowi oraz całemu Zarządowi Województwa Łódzkiego za uruchomienie połączeń Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej do naszego miasta – podkreślił.

Ceny biletów nie będą wyższe od obecnych i wyniosą 8 zł za bilet normalny, uczniowie zapłacą 5,04 zł, a studenci 3,92 zł. ŁKA oferuje także zniżki dla seniorów, nauczycieli, grup zorganizowanych i rodzin. W pociągach przewoźnika można bezpłatnie przewozić rowery.

11 marca ŁKA uruchomiła jedną parę połączeń na nowej trasie. Z Łodzi Fabrycznej do Tomaszowa Mazowieckiego pociąg odjedzie o godzinie 13:55, w drogę powrotną z Tomaszowa do Łodzi o godzinie 15:09. Kursy będą realizowane w dni robocze. W związku z zaplanowanymi przez PKP PLK pracami modernizacyjnymi rozkład ten do czerwca będzie podlegał minutowym korektom.

Spółka wraz z Organizatorem Przewozów, Samorządem Województwa Łódzkiego planuje sukcesywne zwiększanie liczby połączeń na trasie pomiędzy Łodzią, a Tomaszowem.

Szczegółowe informacje na temat rozkładu jazdy i ofert biletowych znajdują się na stronie www.lka.lodzkie.pl

Łódzka Kolej Aglomeracyjna to nowoczesny, niezawodny i bezpieczny przewoźnik kolejowy. Na zlecenie Samorządu Województwa Łódzkiego Spółka realizuje przewozy wewnątrz regionu z Łodzi do Sieradza, Kutna, Łowicza, Skierniewic, na trasie Skierniewice – Łowicz, a w weekendy do Warszawy. Z pociągów ŁKA skorzystało już ponad 13 milionów pasażerów. Spółkę wyróżnia komfortowy tabor pociągi FLIRT3 i Impuls2, wysoka punktualność przewozów, wielokanałowy system sprzedaży i atrakcyjna oferta biletowa. Przewoźnik jest przyjazny osobom niepełnosprawnym i o ograniczonej mobilności. ŁKA to rozpoznawalna marka województwa łódzkiego, która dynamicznie się rozwija i planuje dalszy rozwój połączeń kolejowych.

Źródło: ŁKA