Poznawali tajniki policyjnej służby

603

Autor: KPP

Uczniowie Szkoły Podstawowej z Łaznowa wraz z wychowawcami odwiedzili policjantów tomaszowskiej komendy, by dowiedzieć się jak wygląda policyjna służba oraz jak należy dbać o swoje bezpieczeństwo.

27 marca 2019 roku grupa kilkudziesięciu uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Łaznowie zawitała w murach Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim. Głównym celem wizyty maluchów było uzyskanie większej wiedzy na temat policyjnej służby oraz podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Podczas spotkania, najmłodsi odwiedzili policyjnego technika kryminalistyki, który pokazał im w jaki sposób zabezpiecza ślady daktyloskopijne, policyjny profilaktyk wytłumaczył jak zadbać o swoje bezpieczeństwo a dodatkowo istniała możliwość wsiąść do policyjnego radiowozu i przymierzyć sprzęt wykorzystywany przy działaniach policyjnych pododdziałów.

W trakcie spotkania było mnóstwo radości i uśmiechów. Z pewnością ta wizyta na długo zapadnie w pamięci zarówno najmłodszych milusińskich jak i policjantów.