Szóstoklasiści z tomaszowskiej SP nr 13, z wizytą u policjantów

928

Autor: KPP

Grupa uczniów klas VI z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim, Szkoły Podstawowej nr 13 Pomnika Tysiąclecia Państwa Polskiego, zawitała w murach budynku tomaszowskiej komendy Policji. Podczas wizyty nastolatkowie uzyskali informacje przybliżające specyfikę policyjnej służby, dowiedzieli się jakie wyposażenie wykorzystują policjanci w codziennej służbie, jakie wymogi należy spełniać by zostać policjantem oraz zobaczyli jak wyposażony jest budynek komendy.

Do spotkania uczniów z policjantami doszło 26 marca 2019 roku w budynku KPP Tomaszów Mazowiecki Uczniowie wraz ze swoim wychowawcami odbyli ,,wycieczkę edukacyjną” w trakcie, której zapoznali się ze specyfiką policyjnej pracy i służby w poszczególnych wydziałach. Mieli okazje zobaczyć jak wyposażony jest technik kryminalistyki oraz na czym polega jego praca, jak wygląda policyjny areszt oraz gdzie odbywają się policyjne odprawy.

Z uczniami ,,trzynastki” spotkał się również Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Mazowieckim insp. Szymon Herman, który w przystępny dla nastolatków sposób wyjaśnił jak odpowiedzialną jest policyjna służba oraz jak wiele potrafi przynieść satysfakcji dając jednocześnie możliwość niesienia pomocy innym.

Grupa zaciekawionych szóstoklasistów była bardzo aktywna i w trakcie kilkugodzinnego spotkania padło mnóstwo pytań dotyczących funkcjonowania policji oraz policyjnej służby, na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi.

Młodzi ludzie potwierdzili, że w trakcie spotkania otrzymali dużo cennych informacji. Duża część z nich zadeklarowała, że po zakończeniu ścieżki edukacyjnej zechce związać swoją przyszłość zawodową z policyjnym mundurem.