Pieczątki firmowe – nietypowe zastosowania

3500

Pieczątka często kojarzy się ze stemplem firmowym, na którym prezentujemy dane przedsiębiorstwa, takie jak adres siedziby, NIP czy adres strony internetowej. Jednak pieczątki mogą też pełnić zupełnie inne funkcje. Datowniki doskonale sprawdzą się przy porządkowaniu dokumentów czy faktur, a stempel z logo możesz wykorzystać do stworzenia programu lojalnościowego dla Twoich klientów. Jakie jeszcze funkcje mogą pełnić pieczątki?

Pieczątki a porządek w dokumentacji

Ilość dokumentów jest ogromna w każdej firmie, bez względu na jej wielkość. Faktury, zamówienia, pisma urzędowe czy kontrakty – wszystkie te papiery bez wyjątku wymagają uporządkowania i segregacji. Bardzo przydatne mogą okazać się w tej sytuacji pieczątki z datownikiem. Dzięki nim szybko i sprawnie ostemplujesz dokumenty np. wg daty ich dostarczenia. Dodatkowo świetnie sprawdzą się stemple o konkretnej treści np. „sprawdzono pod względem merytorycznym” lub „zatwierdzono pod względem rachunkowym”. Tekst, jaki chcemy umieścić na pieczątce, zależy wyłącznie od nas i naszych potrzeb. Takie pieczątki mogą bardzo usprawnić obrót dokumentów w firmie, a przybity stempel pozwoli uniknąć wielu pomyłek.

Pieczątki do programu lojalnościowego

Jeśli prowadzisz sklep lub salon kosmetyczny i chcesz wprowadzić program lojalnościowy, doskonałym pomysłem będą karty. Na nich możesz przybijać pieczątki za każde zamówienie czy zakupy. Jeśli klient uzbiera, np. 9 znaczków, możesz zaproponować mu kolejną wizytę lub wybrane produkty z 50% zniżką. Taka oferta na pewno przyciągnie wiele nowych osób. Część z nich z pewnością dołączy na stałe do grona klientów.

Pieczątka laserowa – łatwa wymiana i wygoda użytkowania

Na rynku stemplarskim wykorzystywane są różne metody wyrobu pieczątek. Metoda polimerowa polegająca na wygrawerowaniu w specjalnej gumie (polimerze) treści, które mają się znaleźć na stemplu, jest najtańsza i jednocześnie bardzo praktyczna. Umożliwia wykonanie pieczątek dwu- lub nawet trzykolorowych. Dodatkowo poduszkę tuszującą możesz napełnić wybranym kolorem i rodzajem tuszu np. szybkoschnącym, UV lub przeznaczonym specjalnie do znakowania drewna lub nawet jajek!

W zależności od tego, czego potrzebujesz, możesz zdecydować się na:

· bardzo wygodny automat samotuszujący – doskonale sprawdzi się, jeśli na co dzień  podbijasz wiele dokumentów,

· pieczątkę kieszonkową – w przypadku działalności świadczącej usługi mobilne, taki mały, lekki automat może okazać się niezastąpiony,

· stempel drewniany – to bardzo trwałe rozwiązanie dla placówek pocztowych czy urzędów.

Dodatkowym atutem pieczątek polimerowych jest łatwość wymiany danych. Jeśli informacje na Twojej pieczątce ulegną zmianie, nie musisz kupować nowego automatu. Wystarczy zerwać starą gumkę i w jej miejsce nakleić nową. Pozwala to zaoszczędzić pieniądze, a sama wymiana polimeru jest banalnie prosta.