Bez bramek w Łęcznej

445

Autor: www.widzew.com

W meczu 26. kolejki II ligi Widzew bezbramkowo zremisował z Górnikiem Łęczna.

Od pierwszych minut spotkania dłużej przy piłce utrzymywali się widzewiacy. Akcje skrzydłami próbowali przeprowadzić Daniel Mąka i Mateusz Michalski, ale obaj zostali zatrzymani przez defensywę Górnika. W 10. minucie Dario Kristo chciał uruchomić podaniem Adama Radwańskiego, jednak zagrał zbyt mocno. Kilka chwil później, po zamieszaniu w polu karnym gospodarzy, piłka trafiła pod nogi Sebastiana Zielenieckiego, który zdołał co prawda oddać strzał, ale zdecydowanie zbyt lekki, by zaskoczyć Adriana Kostrzewskiego.

W 25. minucie po raz pierwszy do interwencji zmuszony został Patryk Wolański. Na uderzenie z narożnika pola karnego zdecydował się Robert Pisarczuk, ale bramkarz Widzewa pewnie złapał piłkę. W 34. minucie z dystansu strzelił Filip Szewczyk, jednak i tym razem Wolański czuwał na posterunku.

Przed przerwą widzewiacy przeprowadzili jeszcze jedną nieźle zapowiadającą się kontrę, której nie udało się zakończyć strzałem. 

Drugą połowę oba zespoły rozpoczęły bez zmian w składach. W 48. minucie na zaskakujący strzał z dystansu zdecydował się Dario Kristo – futbolówka poszybowała wysoko nad poprzeczką. W 60. minucie Chorwat wrzucał piłkę w pole karne, ale pewnie złapał ją Kostrzewski. Kilka chwil później po dośrodkowaniu Daniela Mąki w znakomitej sytuacji znalazł się Daniel Świderski (zastąpił Filipa Mihaljevicia) – z bliska nie udało mu się jednak trafić do siatki.

W kolejnych minutach gra toczyła się głównie w środku pola. W 74. minucie groźnie było w szesnastce Widzewa, ale Jakub Kowalski z dystansu uderzył zdecydowanie za wysoko. W 83. minucie po dośrodkowaniu Michaela Ameyawa w polu karnym Górnika główkował Mikołaj Gibas – piłkę bez problemu złapał Kostrzewski. 

Do końca żadnej z drużyn nie udało się już stworzyć dogodnej sytuacji. W efekcie mecz zakończył się bezbramkowym remisem. 

Górnik Łęczna – Widzew Łódź 0:0

Górnik: Adrian Kostrzewski – Maciej Orłowski, Oleg Borodaj, Tomasz Midzierski, Filip Szewczyk, Jakub Kowalski, Paweł Sasin, Donatas Nakrosius, Robert Pisarczuk (65′ Krystian Wójcik, 86′ Adrian Łuszkiewicz), Mateusz Cetnarski (93′ Igor Korczakowski), Aron Stasiak.

Widzew: Patryk Wolański – Łukasz Turzyniecki, Sebastian Zieleniecki, Daniel Tanżyna, Marcel Pięczek, Mateusz Michalski (67′ Rafał Wolsztyński), Dario Kristo, Kohei Kato, Adam Radwański (54′ Michael Ameyaw), Daniel Mąka (81′ Mikołaj Gibas), Filip Mihaljević (63′ Daniel Świderski).

Sędzia: Piotr Idzik (Poznań)

Kartki: Łuszkiewicz – Kristo, Wolański