Drzwi otwarte–Twórz z nami Siłę Pierwszego

478

Autor: I LO im. J. Dąbrowskiego

30 marca odbyły się w I Liceum Drzwi Otwarte. Zgromadziły one tłumy chętnych, by zobaczyć naszą szkołę i zapoznać się z ofertą edukacyjną. W tym roku Drzwi Otwarte były podzielone na dwie części: dla gimnazjalistów i dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych. Naszych gości powitał zespół Janka Olczyka, a następnie Julia Gawryszewska, Filip Kubacki, Marcin Pabianek i Zuzanna Kutyba w bardzo konkretny i interesujący sposób opowiedzieli o tym wszystkim, co dzieje się w naszej szkole. Naszą dumą są oczywiście wyniki maturalne oraz sukcesy w olimpiadach i konkursach przedmiotowych, a to przekłada się na wysokie miejsce w ogólnopolskim rankingu „Perspektywy” najlepszych liceów ogólnokształcących w Polsce i otrzymanie przez nasze liceum tytułu SREBRNA SZKOŁA. Poza tym
nasi młodsi koledzy i koleżanki mogli zapoznać się z serią projektów, programów i warsztatów edukacyjnych, wśród których należy wymienić „Zdolny uczeń. Świetny student”, „Festiwal Nauki”, projekt lingwistyczny Erasmus, e- Twinning, AIESEC, wyjazdy językowe do Czech i Izraela. Nasze sukcesy to owoc współpracy z licznymi uczelniami wyższymi: Politechniką Łódzką, Uniwersytetem Łódzkim, Politechniką Warszawską, Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Szkoła
Główną Gospodarstwa Wiejskiego czy Wojskową Akademią Techniczną. Ale I Liceum to także aktywność młodzieży – tu pochwaliliśmy się iniprzedsiębiorstwem, wolontariatem, chórem szkolnym, teatrem „Szept”, Ligą Morską i Rzeczną, samorządem szkolnym, radiowęzłem. Przedstawiciele miniprzedsiębiorstwa zaprezentowali swoje produkty, które już od kilku tygodni cieszą się dużą
popularnością. Oczywiście ważnym punktem naszego spotkania były informacje przekazane przez dyrekcję szkoły na temat aplikowania do określonej klasy. Pokazaliśmy również spot reklamowy przygotowany przez uczniów klas 1.Po części oficjalnej wszyscy nasi goście mieli okazje zobaczyć z bliska sale lekcyjne, porozmawiać z nauczycielami i starszymi kolegami. Zapraszamy was do I Liceum.
Dołączcie do nas i razem twórzmy SIŁĘ PIERWSZEGO.