Powiat Tomaszowski na Międzynarodowych Targach Turystyki GLOBalnie w Katowicach

703

Autor: Starostwo Powiatowe

W dniach 29-31 marca br. odbyła się jubileuszowa 25. edycja Międzynarodowych Targów Turystyki Globalnie w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Miastem Partnerskim tegorocznych targów była czeska Ostrava. Gościem specjalnym byli podróżnicy i blogerzy m.in. Tomasz Michniewicz, Szymon Radzimierski i Roksana Nowak. Zorganizowano liczne konferencje, szkolenia i wystąpienia tematyczne, a szczególnie wyjątkowe były występy Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.

Na targach wystawiło się ponad 200 podmiotów turystycznych z Polski i zagranicy, wśród których nie zabrakło wspólnego stoiska województwa łódzkiego zorganizowanego przez Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Łódzkiego. Pośród kilku wystawców prezentujących atrakcje turystyczne naszego województwa obecny był również powiat tomaszowski, który prezentował ofertę turystyczną naszego regionu, m.in. atrakcje turystyczne gmin i miasta Tomaszowa Maz., turystykę kajakową i rowerową oraz bazę noclegową. Obsługę stoiska zapewnił Wydział Promocji Powiatu. Województwo łódzkie zostało wyróżnione przez organizatorów za wieloletnią owocną współprace i promocję.

Targi przyciągnęły zarówno przedstawicieli branży turystycznej, jak i jej klientów – turystów. Dla sektora turystycznego targi są doskonałą okazją do wymiany informacji, przygotowania się do sezonu letniego, nawiązania nowych kontaktów biznesowych oraz poszerzenia swojej oferty. Mamy nadzieję, że udana promocja i duża liczba zwiedzających targi przełoży się na zwiększenie ruchu turystycznego w powiecie tomaszowskim.