Kultura dostępna nowa odsłona

714

Rozpoczynamy XIII edycję Kultury Dostępnej w Kinach! Już od 25 kwietnia zapraszamy na seanse do sieci kin Helios, w tym także do nowo otwartego kina Helios w Blue City w Warszawie! W repertuarze znalazły się zarówno filmy premierowe, takie jak: „Córka trenera”, „Ciemno, prawie noc” czy „Kurier”, filmy dokumentalne, jak i tytuły, które spotkały się z dużym zainteresowaniem w poprzednich edycjach, w tym wielokrotnie nagradzane „Zimna wojna” oraz „Kamerdyner”.

W repertuarze na najbliższe miesiące pojawiło się wiele nowości, na które bez wątpienia warto zarezerwować czwartkowe popołudnia. 23 maja zapraszamy na film „Zabawa zabawa” w reżyserii Kingi Dębskiej z Agatą Kuleszą, Dorotą Kolak i Marią Dębską w rolach głównych. Na koniec czerwca wyświetlimy „Fugę” Agnieszki Smoczyńskiej z popisową rolą Gabrieli Muskały. Aktorka napisała również scenariusz do filmu, za który została nagrodzona Orłami na Festiwalu Filmowym w Gdyni w kategorii „Odkrycie Roku”.

Fanom mocniejszych wrażeń polecamy długo wyczekiwany thriller „Ciemno, prawie noc” na podstawie powieści Joanny Bator. Alicja Tabor, grana przez Magdalenę Cielecką, po latach wraca do rodzinnego miasta, gdzie jako dziennikarka zmierzy się z zagadkowymi porwaniami dzieci oraz z mrocznymi sekretami własnej rodziny.

Ciekawą propozycją jest też „Córka trenera” z Jackiem Braciakiem i Karoliną Bruchnicką o kształtującej się na tle morderczych treningów i sportowych wydarzeń relacji między ojcem i córką. Również dokument „Over the limit” Marty Prus porusza temat poświęceń, jakie wiążą się z wyczynowym uprawianiem sportu, nasuwając przy tym pytanie o koszty psychiczne, stojące za wypracowaniem perfekcyjnego efektu.  

Sierpień to miesiąc dwóch ważnych rocznic historycznych. 1 sierpnia, z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, pokażemy „Kuriera” Władysława Pasikowskiego opowiadającego losy Jana Nowaka-Jeziorańskiego, legendarnego „kuriera z Warszawy”. Natomiast 15 sierpnia, w dzień Święta Wojska Polskiego, wyświetlimy „Dywizjon 303. Historię prawdziwą” o bohaterskich wyczynach polskich lotników walczących w ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii.

Niezmiennie polecamy nominowaną do Oskara w trzech kategoriach „Zimną Wojnę”, widowiskowego „Kamerdynera”, słodko-gorzkie „7 uczuć” oraz wzruszające „Jak pies z kotem”.

Wśród lżejszych tytułów na letnie popołudnia przygotowaliśmy kontynuację dobrze znanej z wcześniejszych edycji komedii romantycznej, czyli „Planetę Singli 3”, „Miszmasz czyli Kogel Mogel 3” oraz „Całe szczęście”.

XIII edycję Kultury Dostępnej w Kinach zamkniemy „Monumentem” Jagody Szelc, która konsekwentnie realizuje kino autorskie i potwierdza wierność swoim artystycznym wyborom.

Na seanse o godz. 13:00 i 18:00 zapraszamy do wybranych kin Helios.

Bilety, jak zawsze, za jedyne 10 zł.

Szczegóły na stronie www.kulturadostepna.pl.