Zapraszamy na finał akcji „Legalne Wagary”

919

Autor: UM

Zapraszamy na finał akcji „Legalne Wagary”

Urząd Miasta zaprasza na finał akcji pn. „Legalne Wagary”, który  odbędzie się 12 kwietnia o godzinie 15 w Galerii Tomaszów.  Akcja prowadzona była od 21 do 31 marca 2019 roku a skierowana do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych
i ponadgimnazjalnych. Miała na celu promocje idei wolontariatu wśród młodzieży, a w szczególności pomoc społeczną oraz promowanie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, zdrowego i aktywnego stylu życia.


W akcji wzięło udział 183 uczniów ze szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych oraz organizacje pozarządowe tj.: Związek Harcerstwa Polskiego- Hufiec Tomaszów Mazowiecki i Abstynenckie Stowarzyszenie Klubu Wzajemnej Pomocy „ALA”.

Wolontariat dał możliwość aktywnego i pożytecznego spędzania czasu wolnego podczas wykonywanych prac.  

Prowadzona była zbiórka plastikowych nakrętek na rzecz niepełnosprawnej Julii Plich, w której uzbierano łącznie 552 kilogramów.  Do udziału w zbiórce przystąpiły szkoły:  
ZSP nr 1, ZSP nr 8, ZSP nr 9 oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2.

Za wykonane prace wolontariusze otrzymają nagrodę w postaci darmowych voucherów do Kina Helios w Galerii Tomaszów. Za największą liczbę uzbieranych nakrętek szkoły otrzymają nagrodę pieniężną w wysokości 500,00 złotych.

Akcję wsparła Galeria Tomaszów. Organizatorami akcji byli: Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego, miejskie Organizacje Pozarządowe oraz placówki oświatowe z terenu miasta i powiatu.