Prosto, tanio i pięknie – zasłona z woalu!

510

Zasłony są różne. Jedne wykonane na bazie grubych, ciężkich tkanin, drugie zwiewne jak mgiełka. Aksamitne, żakardowe, perkalowe, z szyfonu czy tiulu – stwarzają bardzo urokliwe aranżacje we wnęce okiennej, jeśli dobrze się je dopasuje do stylistyki wnętrza.

Renesans zasłon

Dobrze, że rolety i żaluzje królujące już w wielu domach, nie wyparły całkowicie zasłon. Coraz częściej się do nich wraca, aby nie tylko efektownie udekorować pomieszczenie, ale też stworzyć przytulny nastrój. Zasłony chronią także prze nadmiarem światła dziennego, szczególnie w sypialniach, gdzie powinien panować klimat wyjątkowo kameralny i intymny. Wybór materiałów na zasłony jest ogromny, ale nie każdy z nich wpisze się w daną stylistykę. Dlatego też trzeba dobrze się zastanowić, dopasować rodzaj i wybarwienie tkaniny do pomieszczenia, aby efekt był spójny i nie rodził niekontrolowanych dysonansów. Jedni wybiorą delikatne, pastelowe zasłony, które wpiszą się idealnie we wnętrza skandynawskie czy prowansalskie. Inni postawią na ciemniejsze i grubsze materiały, aby uzyskać efekt odpowiedni do wnętrza, np.  glamour. W niektórych pomieszczeniach będą królować falbanki, a w innych sprawdzą się proste, ascetyczne w wymowie zasłony.

Woal – szyk i elegancja

Zasłony z woalu wyglądają zjawiskowo i delikatnie definiują przestrzeń. Warto zerknąć na upięte już zasłony, np. tutaj: https://strefafiran.pl/pl/p/ZASLONA-z-WOALU-145×250/173 aby ocenić, jak prezentują się na oknie. Niezaprzeczanie będą pasować do wnętrz klasycznych, ale tez z racji swojego uniwersalizmu wpasują się w inne stylistyki. Woal jest typem materiału bardzo zwiewnego, efemerycznego. Dlatego wszędzie tam, gdzie chce się osiągnąć efekt delikatności  i umiaru takie zasłony zdadzą egzamin w pełni. Są też bardziej dekoracyjne niż inne tkaniny, dlatego jeśli ktoś lubi takie klimatyczne wnętrza, powinien być usatysfakcjonowany. Najlepiej zakładać je w pomieszczeniach, w których okna wychodzą na południe. Delikatnie ograniczą ilość wpadającego światła do wnętrza, dając odrobinę efektownego cienia. Mleczna struktura materiału pozwala na umiarkowaną ochronę przed słońcem i co najważniejsze prezentuje się na oknie przepysznie. Jeśli ktoś chce stworzyć w sypialni, pokoju dziennym czy innym pomieszczeniu takie klimaty, zasłony woalowe są dobrym rozwiązaniem.  Co więcej zasłony z woalu mogą być gładkie, mocno klasyczne, lub efektownie upięte. Ozdobne  w marszczenia. Możliwości aranżacyjne są całkiem spore, dlatego warto wybrać zasłony woalowe. Elegancja, kreatywność i funkcjonalność w jednym.