Wyśledzeni przez obsługę monitoringu miejskiego, zatrzymani przez policję

933

Autor: Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Maz.

Policjanci z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego tomaszowskiej komendy, w wyniku skoordynowanych przez dyżurnego działań prowadzonych wspólnie z pracownikami monitoringu miejskiego, zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ukradli cztery krzesła i stół z techno-ratanu o wartości 800 zł. Prawowity właściciel odzyskał już zrabowane mienie, a sprawcy kradzieży usłyszeli policyjne zarzuty za które grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy 17 kwietnia 2019 roku w centrum Tomaszowa Mazowieckiego. Pracownik miejskiego monitoringu zauważył dwóch mężczyzn, którzy sprzed jednego z lokali gastronomicznych na pl. Kościuszki, zabrali cztery krzesła i stół. Nie mając pewności, że osoby te były do tego uprawnione, o fakcie bezzwłocznie poinformował oficera dyżurnego tomaszowskiej policji. Jednocześnie cały czas śledził kierunek oddalania się mężczyzn. Dyżurny na miejsce natychmiast skierował policyjne patrole z referatu patrolowo-interwencyjnego i wydziału kryminalnego. Dzięki precyzyjnym wskazówkom przekazywanym przez pracownika monitoringu miejskiego, policjanci z ,,patrolówki” zatrzymali na terenie posesji położonej przy ulicy Jerozolimskiej, 46 i 45-letniego mężczyznę. Odzyskali też zrabowane mienie. Mężczyźni byli pijani i nie potrafili odpowiedzieć w jakim celu ukradli ogrodowe meble, których wartość pokrzywdzony oszacował na kwotę 800 zł. Mundurowi odzyskane mienie przekazali prawowitemu właścicielowi, a przestępczy duet do czasu wytrzeźwienia osadzili w policyjnych celach. Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży, za które grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Na uznanie zasługuje czujność pracownika monitoringu dzięki, któremu policjanci zatrzymali sprawców i odzyskali zrabowane mienie. Dlatego policjanci apelują do osób, które są świadkami przestępstw lub wykroczeń, by w trybie natychmiastowym przekazywały informacje policji dzwoniąc pod numery alarmowe 997 lub 112. Jak pokazuje powyższy przykład, takim działaniem możemy przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa.