Jakie ubezpieczenie na jaką wycieczkę wybrać?

765

Wybór ubezpieczeń turystycznych jest bardzo duży, dzięki czemu można wykupić polisę spełniającą nasze potrzeby i dopasowaną do charakteru wyjazdu. Sprawdzamy, jakie opcje polis mają do wyboru osoby wybierające się na zagraniczne wycieczki.

Ubezpieczenie turystyczne – czy musi być drogie?

Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują swoim klientom różne opcje ubezpieczeń. Co więcej, ich oferta jest elastyczna – oznacza to, że w dużej mierze możemy sami określić zakres polisy i rozszerzyć ją o dodatkowe ryzyka. Umożliwiają to internetowe porównywarki, w których szybko i sprawnie zaznaczymy parametry ochrony, jaka nas interesuje.

Koszt ubezpieczenia może być różny, co zależy od kilku czynników. Decydują o nim przede wszystkim wspomniany już zakres ochrony oraz suma ubezpieczenia, ale również czas, na jaki wykupujemy polisę. Ta oferująca jedynie podstawową ochronę i niską sumę gwarancyjną będzie najtańsza, ale warto się zastanowić, czy faktycznie zapewni nam wystarczający poziom bezpieczeństwa. Na stronie https://kioskpolis.pl/jak-wybrac-najtansze-ubezpieczenie-turystyczne/ sprawdzimy, co powinno obejmować tanie ubezpieczenie, abyśmy w razie nieprzewidzianej sytuacji w podróży nie zostali narażeni na dodatkowe, często wysokie koszty.

Ubezpieczenie na wakacje – co powinno obejmować?

Jeśli planujemy wyjazd typowo wypoczynkowy, podczas którego mamy zamiar leżeć na plaży i zwiedzać okolicę, ubezpieczenie powinno obejmować przede wszystkim koszty leczenia oraz NNW. Dzięki temu w razie kłopotów ze zdrowiem można liczyć na to, że koszty pomocy medycznej udzielanej nam na wycieczce pokryje polisa. Osoby cierpiące na chorobę przewlekłą, które obawiają się jej nawrotu lub zaostrzenia, mogą – a nawet powinny – rozszerzyć ochronę o dodatkowe ryzyko. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe rozszerzają też ochronę o zdarzenia po alkoholu.

Na jaką kwotę należy się ubezpieczyć w tym wypadku? To zależy już od naszych preferencji, ale również od regionu świata, który odwiedzamy. Jeśli podróżujemy po Europie, kwota 200 tys. zł będzie optymalna. Jeżeli natomiast jedziemy do USA, Japonii czy Australii, polisa powinna opiewać na nie mniej niż 500 tys. zł.

Ubezpieczenie sportowe – dla aktywnych

Ubezpieczalnie obejmują ochroną także klientów podróżujących z myślą o aktywnym wypoczynku i uprawianiu sportu. Osoby nurkujące, jeżdżące na rowerze, na nartach albo skaczące na bungee mogą rozszerzyć podstawową ochronę ubezpieczeniową o ryzyko związane z konkretną dyscypliną sportową, a tym samym zabezpieczyć się nie tylko na wypadek choroby, ale też doznania urazu. Polisy dla sportowców zwykle uwzględniają ponadto koszty ratownictwa i mogą przy okazji obejmować także OC sportowe oraz ubezpieczenie sprzętu sportowego.

Jak widać, ubezpieczenia turystyczne przeznaczone są dla szerokiego grona klientów oraz ich zróżnicowanych wymagań. Z oferty mogą skorzystać turyści wyjeżdżający z biurem podróży, a także ci, którzy sami organizują swoją wycieczkę – bez względu na to, w jaki region świata się wybierają oraz w jakim celu.