Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

731

Autor: MBP

Doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Dzień ten po raz pierwszy obchodzono w 1995 roku.

 Z okazji promocji czytelnictwa i dnia książki 24 kwietnia w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyło się spotkanie z dziećmi z przedszkola „Promyczek”.
W tym dniu przedszkolaki zwiedziły „królestwo biblioteki”, czyli wypożyczalnie. Oglądały książki, wypowiadały się na temat ich okładek, wielkości, różnych kształtów. Po przez zabawę miały możliwość opowiedzieć o swoich ulubionych postaciach poznanych z książek. Wspólnie tworzyły definicję książki.
Dzieci wysłuchały wiersza pt. „Kłopoty w bibliotece”- M. Przewoźniaka, następnie poznały etap powstawania książki od pisarza do czytelnika. Tego dnia nie zabrakło również tematycznych zagadek, które dzieci bardzo lubią.
Spotkanie miało na celu uświadomienie dzieciom jak ważne jest czytanie książek oraz obcowanie z nią od najmłodszych lat.