XXXIX Tomaszowski Mały Konkurs Recytatorski – eliminacje powiatowe

590

Autor: MCK filia MOK

29 kwietnia br. odbyły się eliminacje powiatowe XXXIX Tomaszowskiego Małego Konkursu Recytatorskiego zorganizowanego przez Miejskie Centrum Kultury. Patronat nad konkursem objęli Starosta Tomaszowski Mariusz Węgrzynowski oraz Prezydent Miasta Marcin Witko. Na konkurs wpłynęły 64 zgłoszenia, w tym 59 zgłoszeń w turnieju recytacji, oraz 5 zgłoszeń w turnieju „wywiedzione ze słowa”.

Uczestników oceniało Jury w składzie: Dorota Radziewicz – instruktor teatralny, logopeda, reżyser teatru dzieci i młodzieży; Iwona Rybińska-Dróżdż – aktorka Teatru Jaracza w Łodzi oraz Mateusz Czwartosz – aktor Teatru Jaracza w Łodzi.

W kategorii klas 0–III Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

W turnieju recytatorskim:

I nagroda – Łucja Kobalczyk – Szkoła Podstawowa w Będkowie,
I nagroda – Kalina Ogórek – ZS-P nr 4, SP nr 1 w Tomaszowie Maz.,
II nagroda – Amelia Miksa – SP nr 10 w Tomaszowie Maz.,
III nagroda – Alex Nowak – zgłoszenie indywidualne,
Wyróżnienia:
Zuzanna Szydłowska – Zespół Szkół i Przedszkola w Czerniewicach,
Kryspin Pisarek vel Nowak – zgłoszenie indywidualne,
Alicja Pieczykoaln – zgłoszenie indywidualne,
Ada Lewandowska – zgłoszenie indywidualne,
Lena Głowa – zgłoszenie indywidualne,

W turnieju „wywiedzione ze słowa” – nagród nie przyznano.

W kategorii klas gimnazjalnych najlepsi okazali się:

W turnieju recytatorskim:

I nagroda – Katarzyna Socha – Klub 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Maz.
II nagroda – Aleksandra Strzelecka – ZS-P nr 7, SP nr 11 w Tomaszowie Maz.
II nagroda – Julian Zakrzewski – Gimnazjum w Rzeczycy
III nagroda – Jakub Sobolewski – ZS-P nr, SP nr 11 w Tomaszowie Maz.
Wyróżnienia:
Monika Rybak – ZS-P nr 7, SP nr 11 w Tomaszowie Maz.
Aleksandra Witek – ZS-P nr 9 w Tomaszowie Maz.

W kategorii klas IV-VI przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:

W turnieju recytatorskim:

I nagroda – Oliwier Kwiatkowski – ZS-P nr 1, SP nr 13 w Tomaszowie Maz.
II nagroda – Julia Śmiechowicz – ZS-P nr 4, SP nr 1 w Tomaszowie Maz.
II nagroda – Lena Mędrek – Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Maz.
III nagroda – Jagoda Kucharska – ZS-P nr 4, SP nr 1 w Tomaszowie Maz.
III nagroda – Wiktoria Mąka – Zespół Szkół w Komorowie
Wyróżnienia:
Adrianna Błoch – SP w Będkowie
Wiktoria Chudzik – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Smardzewicach
Franciszek Cieślik – ZS-P nr 9 w Tomaszowie Maz.
Bartosz Kujawski – ZS-P nr 8, SP nr 6 w Tomaszowie Maz.
Oliwier Sobolewski – Szkoła Podstawowa „Tomek”

W turnieju „wywiedzione ze słowa”:

Wyróżnienie: Oliwia Gałecka – Szkoła Filialna w Luboczy

W kategorii klas VII-VIII nagrody i wyróżnienia otrzymali:

W turnieju recytatorskim nagród nie przyznano.

Wyróżnienia:
Aleksander Woicki – SP nr 10 w Tomaszowie Maz.
Weronika Wieteska – Klub 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Maz.

W turnieju „wywiedzione ze słowa”:

I nagroda – Katarzyna Kasza – Szkoła Podstawowa w Rzeczycy
Wyróżnienie: Julia Dębowska – Powiatowe Centrum Animacji Społecznej w Tomaszowie Maz.

Do finału XXIX Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego organizowanego w dniach 24–26.05.2019 r. w Starachowicach, Jury wytypowało następujące osoby:

kategoria klas 0–III: Łucja Kobalczyk i Kalina Ogórek

kategorii klas IV–VI: Oliwier Kwiatkowski

kategorii klas VII–VIII: Katarzyna Kasza

Nagrody w eliminacjach powiatowych ufundowało: Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim. Słodki poczęstunek dla uczestników ufundowała firma cukiernicza „Mazurek”. Serdecznie gratulujemy laureatom.