Z Książką na Walizkach – Co w trawie piszczy

748

Autor: MBP

Z Książką na Walizkach to akcja organizowana przez wydawnictwo Literatura, której głównym założeniem jest „podróż” po województwie łódzkim i spotkania z młodymi czytelnikami w bibliotekach publicznych, ośrodkach kultury, szkołach i przedszkolach.

Ten rok będzie już siódmą taką wędrówką z hasłem przewodnim „Co w trawie piszczy”. W trakcie tych spotkań, które odbywać się będą w dniach od 8 do 10 maja, ośmioro pisarzy związanych z wydawnictwem Literatura oraz z akcją „Z Książką na Walizkach” będzie rozmawiać z dziećmi i młodzieżą na temat ekologii i ochrony środowiska.

Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim już po raz kolejny włączyła się w to wydarzenie organizując konkurs literacko – plastyczny pt. „Co w trawie piszczy”, w którym głównym zadaniem dla dzieci z tomaszowskich szkół i przedszkoli było zinterpretowanie utworów Agnieszki Frączek i wykonanie do nich ilustracji. Jedynym ograniczeniem była tutaj fantazja i wyobraźnia dzieci. Z tej okazji w dniu 8 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tomaszowie Mazowieckim
w Oddziale dla dzieci i Młodzieży odbyło się spotkanie autorskie z Panią Agnieszką Frączek. Nasz gość spotkał się z dziećmi z Niepublicznego Katolickiego Przedszkola Językowego im. Św. Filipa Nerii, Szkoły Podstawowej nr 11 oraz Szkoły Podstawowej nr 14 w Tomaszowie Mazowieckim, które wzięły udział w konkursie zorganizowanym przez naszą bibliotekę i jako główny członek jury wybrał pracę plastyczną, którą zabierze ze sobą i która dalej będzie walczyła w konkursie z innymi uczestnikami .

Z tej okazji w dniu 8 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tomaszowie Mazowieckim w Oddziale dla dzieci i Młodzieży odbyło się spotkanie autorskie z Panią Agnieszką Frączek. Nasz gość spotkał się z dziećmi z Niepublicznego Katolickiego Przedszkola Językowego im. Św. Filipa Nerii, Szkoły Podstawowej nr 11 oraz Szkoły Podstawowej nr 14 w Tomaszowie Mazowieckim, które wzięły udział w konkursie zorganizowanym przez naszą bibliotekę i jako główny członek jury wybrał pracę plastyczną, którą zabierze ze sobą i która dalej będzie walczyła w konkursie z innymi uczestnikami.

W trakcie spotkania z Panią Agnieszką Frączek zostały przyznane nagrody i wyróżnienia dzieciom biorącym udział w konkursie a wszyscy uczestnicy dostali dyplomy i drobne upominki.