17 maja Dzień Osób z Niepełnosprawnością w ZUS

435

Oddział ZUS w Tomaszowie Mazowieckim  zaprasza 17 maja osoby z niepełnosprawnością do siedziby Zakładu przy ul. Prezydenta Ignacego Mościckiego 40/42, na wykłady i spotkania ze specjalistami z instytucji, zajmujących się na co dzień sprawami osób niepełnosprawnych. Na miejscu zorganizowana zostanie też wystawa prac malarskich podopiecznych uczęszczających na Warsztaty Terapii Zajęciowej.

W Polsce żyje ok. 7 mln. osób z niepełnosprawnością. Zaledwie co trzecia jest aktywna zawodowo. Dlatego w tym roku Dzień Osób z Niepełnosprawnością organizowany przez ZUS odbywa się pod hasłem „Żyj aktywnie”.   Chcemy zachęcić osoby z niepełnosprawnościami do rozwijania swoich talentów, poszukiwania możliwości rozwoju, zdrowego stylu życia, ale także chcemy zmotywować je do aktywności zawodowej.

Od godz. 10:00 do 10:30 – przedstawiciele ZUS poprowadzą wykład na temat możliwości korzystania z ośrodków rehabilitacyjnych. Od godz. 10:30 na sali obsługi klientów będą udzielane indywidualne porady w tym zakresie.

Od godz. 11:00 do 11:30 – przeprowadzony zostanie dla chętnych „Kurs pierwszej pomocy – Jak pomagać, aby nie szkodzić?” – warsztaty będą przeprowadzone przy użyciu fantoma.

Od godz. 10:00 do 13:00 na sali obsługi klientów można też będzie spotkać się z przedstawicielami Narodowego Funduszu Zdrowia i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Eksperci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będą oczekiwali na osoby chcące dowiedzieć się jak uzyskać rentę z tytułu niezdolności do pracy, rentę socjalną czy skorzystać z rehabilitacji leczniczej prowadzonej przez ZUS.

Prace malarskie podopiecznych WTZ, można będzie oglądać od 10:00 do 15:00.

Do dyspozycji klientów zostaną udostępnione materiały informacyjne – poradniki dla osób z niepełnosprawnością narządu wzroku, problemami psychicznymi oraz ulotki informujące jak złożyć wniosek o rehabilitację.

Zapraszamy

Monika Kiełczyńska

Regionalny rzecznik prasowy ZUS

woj. łódzkiego