Warga – Pół Serio

1016

Maciej Dąbrowski, inaczej Człowiek Warga, znany z prowadzenia kanału YouTube „Z Dvpy” wydaje swój pierwszy muzyczny album. I to wcale nie „pół żartem”.

10 maja odbyła się premiera trzeciego singla promującego wydawnictwo. „Czarne Diamenty” to kawałek „osobisty” i bardzo ważny dla jego twórcy. Jak mówi Warga, jest to opowieśc o ludziach, którzy pomimo tego, że wyjechali ze swojej małej ojczyzny dalej mają ją w sercu. Numer to niejako hołd dla Górnego Śląska, gdzie urodził i wychował się raper. Kawałek wykonany jest wraz z żoną rapera, piosenkarką oraz byłą uczestniczką programu The Voice of Poland – MishOn.

PREMIEROWY KONCERT – 31.05.2019 PROXIMA
bilety – https://ticketos.pl/event/1996/warga-pol-serio.html

ZAMÓW PREORDER – http://www.wargapolserio.pl

Opowieśc o ludziach, którzy pomimo tego, że wyjechali ze swojej małej ojczyzny dalej mają ją w sercu. aż po wieki. Ważne, żeby pamiętać o swoich korzeniach – Jesteśmy jak dwie bryłki węgla, zamknięte w słoiku. Bliżej nam blaskiem do tego czarnego brylantu, niż do prawdziwych diamentów. Życie nas ociosało i oszlifowało w taki, a nie inny sposób. Ten numer to niejako hołd dla Górnego Śląska – Miejsca, gdzie się urodziłem i wychowałem, ale myślę, że każdy, niezależnie od tego skąd pochodzi – odnajdzie w tym kawałku siebie i tęsknotę za domem, gdziekolwiek się znajduje.

O albumie: Back to roots?
Debiutancki rap-album Wargi to oldschool zahaczający o lata 2000-2003, z płynącym nowojorskim lub kalifornijskim bitem, co świadczy o przywiązaniu rapera do tradycji hip-hopu. Na krążku nie zabrakło jednak i nowoszkolnych, autotune’owych perełek, co z kolei ma prezentować otwarte podejście Wargi do świeżych rozwiązań w rapie.

Płyta nazywa się “Pól Serio”, bo – jak mówi artysta – nigdy nie jest w pełni poważny. Mimo tego, płyta nie jest robiona pół żartem, dlatego w tytule widnieje tylko jeden człon znanego powiedzenia.

Za wszystkie bity odpowiada TastyDope z TastyBeats, a za mix i mastering Nerwus. Skrecze i cuty ukręcił BlackBeltGreg, a niektóre refreny i jeden wspólny numer nagrany został wraz z żoną rapera – MishOn.

Na płycie znajdzie się 17 kompozycji. Premiera odbędzie się 20 maja 2019 roku.

5 kwietnia premierę miał pierwszy singiel płyty pt. „Reflektory”.

[Reflektory – WARGA (prod. TASTYdope). Link: http://bit.ly/warga-reflektory]

26 kwietnia wydany został drugi singiel „Interstellar”, wykonany wraz z MishOn.